premier liga

Chelsea još uvijek nije u pravom ritmu; Plavci poveli kod Southamptona, ali u London se vraćaju bez bodova

30.08.2022 u 22:44

Dinamov prvi suparnik u Ligi prvaka, londonski Chelsea, ovog je utorka igrao utakmicu 5. kola Premier lige, ali nije se baš proslavio. Tuchelova momčad izgubila je kod Southamptona 2:1

Pogodak za vodstvo momčadi Thomasa Tuchela postigao je Raheem Sterling u 23. minuti. No, Southampton je već do kraja prvog poluvremena uspio preokrenuti rezultat. Prvo je 18-godišnji Romeo Lavia pogodio za 1:1, a u prvoj minuti sučevog dodatka Adam Armstrong je iz srca kaznenog prostora postigao pogodak za konačnih 2:1.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je igrao za Chelsea od 46. minute, kad je zamijenio Rubena Loftus-Cheeka.

Chelsea će na Maksimiru gostovati za tjedan dana, 6. rujna, kad će biti gost Dinama u prvoj utakmici nove sezone Lige prvaka.

Fulham je sa 2:1 bio bolji od Brightona. Mitrović je u 48. minuti donio vodstvo domaćoj momčadi, a do udvostručenja prednosti Fulham je došao autogolom Dunka. Mac Allister je u 59. minuti realizirao kazneni udarac i samo ublažio prvi poraz Brightona u novoj sezoni.

U londonskom obračunu su Crystal Palace i Brentford odigrali 1:1, a isti je rezultat bio i u dvoboju Leedsa i Evertona.