• Zadnja izmjena 20.05.2010 22:34
  • Objavljeno 20.05.2010 u 19:35
Hokej na ledu, Češka - Finska

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Reprezentacije Češke, Švedske, Njemačke i Rusije polufinalisti su svjetskog prvenstva u hokeju na ledu elitne divizije koje se održava u Njemačkoj

Švedska je u četvrtfinalu pobijedila Dansku 4:2 (1:0, 2:1, 1:1), dok je Češka slavila protiv Finske 2:1 nakon izvođenja kaznenih udaraca (0:1, 0:0, 1:0; 1:0).

Šveđani su gotovo rutinski odradili posao protiv borbenih Danaca. Golovima Nilsona (14:58), Anderssona (27:21) i Wallina (32:29) poveli su 3:0, a potom su rutinski odradili posao. Četvrti gol za Šveđane zabio je Omark (53:17), dok su strijelci za Dansku bili Damgaard (33:18) i Madsen (57:35).

U drugom susretu gledatelji su vidjeti daleko neizvjesniji susret u kojem je pitanje pobjednika riješeno nakon kaznenih udaraca. Finska je povela golom Petri Kontiole u 55 sekundi utakmice, a izjednačio je Jakub Klepis (41:12). Prilikom izvođenja kaznenih udaraca za Čehe su zabili Jan Marek i Lukas Kaspar, a za Fince Jarkko Immonen.

Večernji termin bio je rezerviran za preostala dva četvrtfinalna ogleda. Domaćin turnira Njemačka na jedvite je jade pobijedila Švicarsku 1:0 (0:0, 1:0. 0:0), a jedini pogodak na utakmici djelo je Gogulle u 11. minuti druge četvrtine. U ogledu titana izmađu Rusije i Kanade, aktualni olimpijski prvaci teško su stradali 5:2 (1:0, 2:0, 2:2). Rusija je golovima Afinogenova (20 minuta), Datsjuka (22'), Malkina (28') i Fedorova (38') povela s nedostižnih 4:0, da bi do kraja utakmice Kanđani uspjeli preko Tavaresa (44') i Duchenea (60) smanjiti zaostatak, no u međuvremenu je Malkin (47') svojim drugim pogotkom na utakmici zapečatio pobjedu Rusije i plasman u polufinale Svjetskog prvenstva.