Škotska liga

Celtic i Rangersi nastavljaju napetu utrku za vrh; Barišić i Katić stigli do nove pobjede

30.01.2020 u 00:01

Škotski velikani Celtic i Rangers ostvarili su pobjede u susretima 23. kola nacionalnog prvenstva.

Lider Celtic je na gostovanju pobijedio St. Johnstone s 3:0, dok je Rangers na svom terenu pobijedio Ross County s 2:0.

Celtic je sva tri gola zabio u prvih 26 minuta susreta, a potom utakmicu mirno priveo kraju. Pobjedu Celticu donijeli su Ntcham (6), Forrest (20) i Griffiths (26).

Dvoboj na Ibroxu odlučio je dvojac Defoe - Arfield upisavši po pogodak i asistenciju. Defoe je zabio za 1:0 u 41. minuti, a šest minut kasnije među strijelce se upisao i Arfield. Borna Barišić i Nikola Katić su odigrali cijeli susret za domaći sastav.

Na ljestvici vodi Celtic sa 61 bodom, dok Rangers ima 56 bodova i utakmicu manje.