štedljivi bavarci

Čelnici Bayerna definitivno su 'prekrižili' Brazilca; čeka li ista sudbina i našeg Ivana Perišića?

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 23.05.2020 11:30
  • Objavljeno 23.05.2020 u 11:30
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Christof STACHE / AFP / Profimedia

Brazilac Philippe Coutinho (27) prošlog je ljeta, nakon dugih i teških pregovora, iz Barcelone stigao na posudbu u Bayern koja je Bavarce koštala osam i pol milijuna eura uz mogućnost otkupa ugovora. No, kako sada stvari stoje, Coutinho će se na kraju sezone vratiti na Nou Camp

Na Allianz Areni procijenili su da je Philippe Coutinho (27) bio debelo ispod svih očekivanja, pa su s tim u vezi odlučili da neće otkupiti njegov ugovor od Barcelone, što je potvrdio i Bayernov generalni direktor.

'Opcija otkupa je istekla i sigurno ju nećemo iskoristiti. Sada nam je cilj da kompletiramo planove za sljedeću sezonu i vidjet ćemo hoće li će Coutinho imati i dalje neku ulogu u našoj momčadi ili ne', rekao je Karl-Heinz Rummenigge, te tako jasno dao do znanja da bi Brazilac mogao ostati samo uz drastično smanjenje tražene odštete.

Bayern je očito odlučio novac uložiti u kupovinu Leroya Sanea iz koji je i dalje prva meta, a prije nekoliko dana njemački mediji objavili su kako Bayern mladu zvijezdu Manchester Cityja mami upravo Coutinhovom 'desetkom'.

Coutinhove opcije su, s druge strane, sužene. Kao najrealnija opcija spominje se povratak u Englesku, gdje ga već neko vrijeme želi Chelsea, a u konkurenciji je i Newcastle koji s 'injekcijom arapskih milijuna' kreče u veliku kupovinu.

U cijeloj priči ne treba zaboraviti ni hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića koji je u Bayernu na posudbi iz Intera. I o njemu je prije nekoliko dana govorio Rummenigge, no za sada nema konkretnih odluka hoće li 'bavarski velikan' otkupiti njegov ugovor. Inter za Perišića traži najmanje 20 milijuna eura, ali problem je u činjenici da će, ako Bayern kupi Sanea, Perišić jednostavno postati - višak.

Bayern je i inače poslovično štedljiv kad se radi o pojačanjima, za Sanea će morati platiti barem 80 milijuna eura i sigurno je da tako skup igrač neće biti među pričuvama. U isto vrijeme, ako kupe Perišića, imat će igrača od 20 milijuna eura koji 'grije klupu'...

Njemačka 1. liga

Hertha Berlin-Union Berlin4:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Bayern Munchen26184458
2.Borussia Dortmund26166454
3.Monchengladbach26164652
4.RB Leipzig26149351
5.Bayer Leverkusen26155650
6.Wolfsburg26109739
7.Freiburg26107937
8.Hertha Berlin281071137
9.Schalke 0426910737
10.Hoffenheim261051135
11.Koln271031433
12.Union Berlin27931530
13.Eintracht Frankfurt25841328
14.Augsburg26761327
15.Mainz26831527
16.Fortuna Dusseldorf26581323
17.Werder Bremen25461518
18.Paderborn 0726451717

Sljedeće utakmice

23.5.Paderborn 07-Hoffenheim
23.5.Freiburg-Werder Bremen
23.5.Monchengladbach-Bayer Leverkusen
23.5.Wolfsburg-Borussia Dortmund
23.5.Koln-Fortuna Dusseldorf
23.5.Bayern Munchen-Eintracht Frankfurt
24.5.Schalke 04-Augsburg
24.5.Mainz-RB Leipzig
24.5.Koln-Fortuna Dusseldorf