Novi kiks 'crvenih vragova'

Burnley šokirao Manchester United na njihovom Old Traffordu i poslao ih korak unatrag u borbi za Europu

22.01.2020 u 23:40

Manchester United poražen je i osmi puta ove sezone. Ovoga puta ih je na njihovom Old Traffordu porazio Burnley s 0:2 u 24. kolu Premier lige

Manchester United poražen je i osmi puta ove sezone. Ovoga puta ih je na njihovom Old Traffordu porazio Burnley s 0:2 u 24. kolu Premier lige. Gosti su poveli golom Chrisa Wooda u 39. minuti i s 0:1 se otišlo na odmor.

U nastavku je opet koban bio Wood, ali ovoga puta u ulozi asistenta. Namjestio je za Jaya Rodrigueza koji je nakon duplog pasa sa strijelcem prvog gola utrčao u kazneni prostor domaćina i lijevom nogom zakucao loptu u rašlje pored nemoćnog De Gee.

United je tako propustio iskoristiti remi Chelseaja i Arsenala i približiti se mjestima koja vode u Ligu prvaka. Ostali su na petom mjestu s 34 boda, čak šest manje od četvrtog Chelseaja koji drži zadnje mjesto za elitno europsko natjecanje. S druge strane, Unitedu se približio Tottenham koji sada ima 34 boda, baš kao i Wolvesi, a slijede Sheffield United s 33, Southampton s 31 i Arsenal s 30 bodova.

Nogometaši Leicestera i Tottenhama ubilježili su pobjede u dvobojima 24. kola Engleske lige.

Totenham je s 2:1 kod kuće pobijedio Norwich, a pobjedu je momčadi Josea Moutinha donio Son u 79. minuti. Tottenham je pobjedom skočio na šestu poziciju.

Leicester je s 4:1 nadigrao kao domaćin West Ham uz dva gola Ayoze Pereza. Leicester je treći s 48 bodova.