BENDER ZABLISTAO U CHICAGU

Brutalna blokada 17-godišnjeg Hrvata; NBA eksperti oduševljeni!

02.10.2015 u 08:54

U Chicagu, u legendarnoj dvorani United Center, dva europska velikana Armani Milano i Maccabi Tel Aviv odigrali su povijesnu utakmicu u sklopu promocije Eurolige. Međutim, najviše pozornosti izazvao je 17-godišnji Dragan Bender u kojem mnogi vide buduću zvijezdu NBA

Na parketu United Centera, istom onom na kojem su 90-ih NBA ligom harali Chigo Bullsi predvođeni Michaelom Jordanom, sučelili su se Armani Milano i Maccabi Tel Aviv. Nakon prvih 10 minuta bilo je 29:11 za Maccabi, ali nakon toga talijanska momčad, koju od ove sezone vodi naš Jasmin Repeša, serijom koševa stiže na svega šest poena zaostatka na poluvremenu. Sjajni su u tom razdoblju bili Hummel, Gentile i naš Kruno Simon.

U trećoj četvrtini Armani Milano radi novu seriju u stiže do vodstva 59:55 nakon čega je do samog kraja utakmica bila poprilično neizvjesna. Na koncu je Maccabi slavio 85:79, a vrlo dobar dojam ostavio je i izazvao 17-godišnji Dragan Bender, igrač kojeg na NBA draftu 2016. Vide kao siguran TOP 5 pick, koji je za 21 minutu upisao 10 koševa (šut 3-7), dvije atraktivne blokade i jedan skok (ubacio je jednu tricu, a na kraju utakmice je i zakucao, op.a.). Jedna je Benderova brutalna blokada u NBA stilu obišla svijet, a 217 cm visoki Stanko Barać još će je dugo pamtiti. Tako ispada kako je 216 cm visoki Hercegovac Bender (Čapljina) blokirao 11 godina starijeg i nešto višeg Hercegovca (Široki Brijeg)…

Treba reći kako je tinejdžer Bender, koji će 17. studenoga proslaviti 18. rođendan, imao veliku tremu jer ga je iz prvih redova gledao Toni Kukoč, jedan od najboljih hrvatskih košarkaša te ujedno Benderov igrački uzor (podbacio je loptu prije utakmice, op. a.).

NBA skauti bili su zadovoljni Benderovom predstavom, a posebno su ga pohvalili za igru u obrani.

Poznati košarkaški novinar David ‘Dubi’ Pick napisao je na Twitteru:

'Dragan Bender ubacio je 10 koševa uz šut iz igre 3-7 & 2 blokade za 21 minutu u svom debiju u SAD-u. Nije pokazao svoje mogućnosti, ali je u obrani bio dobar.'

Sve u svemu NBA eksperti oduševljni su viđenim, a nova prilika za Bendera na velikoj sceni u SAD-u bit će u nedjelju kada isti protivnici igraju u New Yorku. Zvijezda je rođena!