NBA LIGA

Briljantni Dario Šarić u trijumfu Philadelphije izjednačio rekord sezone

01.01.2018 u 10:22

Dario Šarić nastavlja sa sjajnim igrama na NBA parketima. U novogodišnjoj večeri u pobjedi svoje Philadelphije nad Phoenixom (123:110) postigao je 27 poena i tako izjednačio rekord sezone

Utakmicu je završio sa šutom iz igre 9/13, a za tricu je gađao sjajnih 4/5, a tome je dodao još četiri skoka, dvije asistencije, tri krađe i jednu blokadu.

Hrvatski reprezentativac, koji je na parketu proveo 30 minuta, bio je najbolji u redovima Sixersa, dok je kod Phoenixa najefikasniji bio Devin Booker s 32 poena. Drugi hrvatski reprezentativac Dragan Bender za Phoenix je igrao 22 minute te imao učinak od 3 poena i dvije asistencije, piše HRT.

Bojan Bogdanović upisao je 13 poena u porazu Indiana Pacerse od Minnesota Timberwolvsa 90:107. Hrvatski košarkaš na parketu je proveo 21 minutu te uoisao još i po jedan skok, dvije asistencije i jednu osovjenu loptu.

Kod pobjedničke momčadi najbolji je bio Jimmy Butler s 26 poena, dok je Pacerse predvodio Joe Young s 20 poena.

Od ostalih rezultata istaknimo pobjedu Hustona nad Lakersima nakon produžetaka. Bilo je 148:142. Najbolji u redovima slavljenika bio je James Harden s 40 poena.