Brazil, jedan od glavnih favorita za osvajanje naslova prvaka na SP-u u Rusiji, u prvom nastupu u sklopu skupine E odigrao je u Rostovu protiv Švicarske 1:1. Veliko je to iznenađenje...

SP u nogometu 2018., skupina E (1. kolo):

Brazil - Švicarska 1:1 (Coutinho 20' / Zuber 50')

Brazil (4-3-3) Alisson; Danilo, Thiago Silva, Miranda, Marcelo; Paulinho, Casemiro, Coutinho; Willian, Gabriel Jesus, Neymar.

Švicarska (4-2-3-1) Sommer; Lichtsteiner, Schar, Akanji, Rodriguez; Behrami, Xhaka; Shaqiri, Džemaili, Zuber; Seferović

Sudac: Arturo Ramos (Meksiko)

• +7
SP 2018.: Brazil - Švicarska (navijači) Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia
  • +6
SP 2018., skupina E: Brazil - Švicarska Izvor: Profimedia / Autor: N. N.
  • 90’

Završena je utakmica. Velik bod za Švicarsku! Brazil je na startu SP-a razočarao!

• 90’

Kakva drama. Neymar ima slobodni udarac u zadnjim sekundama sa 25 metara! Ipak je proigrao suigrača i Schar izbija loptu s gol crte! NEMA GOLA!

• 90’

Kakve dvije šanse za Brazil u zadnjoj minuti!!! Prvo je jedva obrabio Sommer. Igrat će se još pet minuta nadoknade! Pola minute kasnije Miranda je zamalo zabio, ali pucao je pored gola!

• 88’

Brane se i kradu vrijeme na sve moguće načine Švicarci. Neymar je pucao glavom sa 11 metara točno po sredini gola!

• 82’

Kakva šansa za Brazil!!! Firminho je sjajno pucao s 10-ak metara, ali lopta je otišla preko gola.

• 81’

Zamjena kod Švicarske; Seferović izlazi, a u igru ulazi Embolo. Sada je jasno da će se Švicarska do kraja braniti i pokušati sačuvati 1:1. Počelo je odugovlačenje

• 79’

Firminho ulazi kod Brazila kako bi pokušao spasiti stvar. Izašao je Gabriel Jesus

• 78’

Neymar puca sa 20-ak metara s lijeve strane, ali spreman je na golu bio Sommer koji je ukrotio loptu

• 72’

Shaqiri i Džemaili napravili su pomutnju u obrani Brazila, a potonji je pucao točno po sredini gola. Na drugoj strani zamalo je sviran kazneni udarac za Brazil, ali sudac se nije oglasio