BUNDESLIGA

Borussia opet na vrhu; Kramarić i Hoffenheim preokrenuli 0:2

20.09.2017 u 22:44

U susretu petog kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je u Hamburgu pobijedila HSV 3:0 i vratila se na prvo mjesto Bundeslige.

Golove za Borussiju zabili su Shinji Kagawa (24), Pierre-Emerick Aubameyang (63) i Christian Pulisic (79).

Hoffenheim je na gostovanju pobijedio Mainz 3:2 nakon što je domaćin poslije 16 minuta imao vodstvo od 2:0.

Domaćin je poveo golovima Dannyja Latza (6) i Yoshinorija Muta (16), no gosti su do konca poluvremena izjednačili, a strijelci su bili Nadiem Amiri (23) i Sandro Wagner (45+2). Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Uth je u drugoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu gostima. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je igrao za goste od 55. minute.

• +4
HSV - Borussia D., 5. kolo Bundeslige, 2017./18. Izvor: Reuters / Autor: FABIAN BIMMER

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača je na gostovanju pobijedio Koln 1:0 upisavši drugu pobjedu ove sezone. Pogodak odluke zabio je Sebastien Haller iz kaznenog udarca u 22. minuti.

Za Eintracht je do 68. minute igrao hrvatski nogometaš Ante Rebić.

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund sa 13 bodova, Bayern ima 12, a Hoffenheim i Hanover po 11 bodova.

Kovačev Eintracht je na devetom mjestu sa sedam bodova, dok je Koln na začelju bez bodova.