HRVATSKA SVLAČIONICA

Očajni Sosa dotakao se situacije koja je prethodila penalu Argentine, a Juranović je otkrio što je Vida govorio u svlačionici

• D. S.
  • Zadnja izmjena 13.12.2022 23:05
  • Objavljeno 13.12.2022 u 23:05

Nogometaši Hrvatske neće drugi put u nizu igrati u finalu svjetskog prvenstva, u polufinalnom dvoboju u Lusailu Argentina je pobijedila s uvjerljivih 3:0, a svoje viđenje su dali Mateo Kovačić i Borna Sosa

Argentinci su poveli golom Messija iz penala u 34. minuti, a u 39. minuti nakon brzog protunapada na 2:0 povećao je Julian Alvarez. U 69. minuti Messi je asistirao Alvarezu za konačnih 3:0.

'Prvih pola sata smo bili bolji i imali smo kontrolu. Onda nam se dogodi taj penal, koji je u najmanju ruku diskutabilan. I taj korner prije nije nitko gledao, a trebali smo ga dobiti. Primili smo dva gola i teško se nakon toga bilo vratiti. Čestitam Argentini na vjerojatno zasluženoj pobjedi', rekao je Sosa pa dodao:

• +87
Argentina - Hrvatska; SP u nogometu Katar 2022., 13.12.2022. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

'Teško je izgubiti polufinale jer si tako blizu finala, a tako daleko. Danas možemo još malo biti u downu, ali već od sljedećeg dana ćemo se pokušati pripremiti kako bi se u Zagreb vratili sretni.'

• +17
Tuga hrvatskih nogometaša; Argentina-Hrvatska, SP u nogometu, 13.12.2022. Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec

Vrlo slično je razmišljao i Josip Juranović.

'Ponosni smo na sve što smo napravili, ali moramo čestitati Messiju i društvu. Imali smo kontrolu na početku utakmice, ali nedostajalo nam je završno dodavanje. No, male pogreške kod suđenja su nas gurnule prema porazu. I taj penal, a i taj nedosuđeni korner. Umor? Nisu noge bile teške, ovo je hrvatska reprezentacija i uvijek dajemo baš sve od sebe. Čim smo ušli u svlačionicu došao je Vida i rekao svima kako moramo dignuti glave gore i moramo napraviti sve za treće mjesto. Za naše navijače koji su došli ovdje, za sve navijače, ali i za nas same.'

U nedjeljnom finalu (16 sati) Argentina čeka pobjednika polufinalnog dvoboja Francuske i Maroka koji se igra u srijedu (20 sati). Hrvatska će u subotu igrati utakmicu za treće mjesto, u 16 sati, protiv poraženog iz drugog polufinala.