NBA LIGA

Bojan Bogdanović dominirao u pobjedi Jazza, Luka Dončić vratio se na spektakularan način

13.02.2020 u 10:47

Utah Jazz su sinoć upisali četvrtu pobjedu zaredom, sa 116:101 su bili bolji od Miami Heata na svom terenu, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je u 35 minuta na terenu zabio 22 koša (šut iz igre 9-17, trice 3-6) i upisao sedam skokova te četiri asistencije.

Najbolji strijelac bio je Donovan Mitchell sa 26 koševa, a Jordan Clarkson je dodao 21 koš. Centar Jazza Rudy Gobert je ubacio 16 koševa i 20 skokova. Kod Miamija najbolji je bio Jimmy Butler sa 25 ubačaja.

Miami je vodio 28-25 nakon prve četvrtine, zatvorivši taj dio utakmice serijom 10-2. Heat je tada povećao svoju prednost na 52-47 na poluvremenu. No u trećoj četvrtini Utah, nakon osam koševa Mitchella i sedam Bogdanovića, dolazi u vodstvo i na kraju tog dijela utakmice vodi 79-74. U zadnjoj četvrtini Jazz ima prednost od 96-85 nešto više od osam minuta prije kraja i ne ispušta je.

Memphis Grizzlies su sa 111-104 kod kuće pobijedili Portland Trail Blazerse, a predvodio ih je Brandon Clarke sa 27 poena, dok je Ja Morant dodao 20 uz devet asistencija.

U redovima Portlanda najbolji je bio CJ Collum sa 23 ubačaja, dok je Damian Lillard utakmicu završio sa 20 koševa. Mario Hezonja nije ulazio u igru za Portland.

U neizvjesnoj utakmici sinoć LA Lakers su u gostima sa 120-116 nakon produžetaka pobijedili Denve Nuggetse zahvaljujući najviše LeBronu Jamesu koji je zabio 32 koša uz 14 asistencija i 12 skokova za 12. triple-double ove sezone. Anthony Davis je dodao 33 koša i 10 skokova. Najbolji pojedinac Denvera bio je Jamal Murray sa 32 koša i 10 asistencija dok je Nikola Jokić ubacio 22 uz 11 skokova.

Phoenix Suns su kod kuće sa 112-106 pobijedili Golden State Warriorse, a do pobjede ih je vodio Devin Booker sa 27 koševa. Kelly Oubre Jr. je dodao 15 koševa, a Mikal Bridges 14 za Sunse koji su izgubili šest od prijašnjih sedam utakmica. Šarić nije ulazio u igru za Phoenix.

Andrew Wiggins je sa 27 koševa bio najbolji strijelac Warriorsa koji su izgubili četiri utakmice zaredom i imaju najlošiji omjer pobjeda i poraza u NBA 5-24.

Cleveland Cavaliers su okončali niz od šest poraza zaredom svladavši sinoć sa 127-105 nad Atlanta Hawksima. Tristan Thompson, Andre Drummond i Larry Nance Jr. su upisali svaki double-double za rijetku pobjedu Clevelanda. Thompson je zabio 27 koševa uz 11 skokova, Drummond je dodao 14 koševa i 15 skokova, a Nance 23 koša i 12 skokova. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cavalierse. Kod Atlante najbolji je bio Trae Young sa 27 koševa i 12 asistencija što mu je 21. double-double.

Washington Wizards su u gostima sa 114-96 slavili protiv New York Knicksa, a Bradley Beal je utakmicu završio sa 30 ubačaja. Julius Randle je s 21 košem predvodio 21 i 13 skokova.

Brooklyn Nets su sinoć prekinuli niz od 15 pobjeda Toronto Raptorsa svladavši ih kod kuće sa 101-91, a Indiana Pacers su sa 118-111 kod kuće bili bolji od Milwaukee Bucksa. Orlando Magic su nakon produžetaka sa 116-112 pobijedili gostujuće Detroit Pistonse, dok su Dallas Mavericksi, u čije se vratio Slovenac Luka Dončić, kod kuće sa 130-111 bili bolji od Sacramento Kingsa. Dončić je ubacio 33 koša (šut iz igre 10-18), a tome je dodao 12 skokova i osam asistencija. Neki njegovi potez (asistencija bez gledanja, ludi koš...) bili su sepektakularni.

Charlotte Hornets su, nadoknadivši zaostatak od 18 koševa, na kraju ipak pobijedili Minnesota Timberwolvese sa 115-108 u Minneapolisu.