PRVI STRIJELAC

Bogdanović odveo Fener do trijumfa protiv Panathinaikosa

23.01.2014 u 21:15

Košarkaši Fenerbahçea došli su do prve pobjede u Topu 16 Eurolige. Na svome su parketu u 4. kolu svladali Panathinaikos sa 77-72, a prvi je strijelac dvoboja bio naš Bojan Bogdanović...

Pobjednik se odlučivao u neizvjesnoj završnici u koji je presudne koševe postigao litavski krilni igrač Linas Kleiza. Nije se, međutim, Fener trebao ni dovesti u takvu situaciju budući da je na poluvremenu imao vodstvo 39-28, a na ulazu u zadnju četvrtinu 56-50. No, Panathinaikos je malo po malo ''nagrizao'' prednost domaćih i umalo na kraju kreirao preokret.

U momčadi Željka Obradovića, koji je pobijedio klub u kojem je ostvario najveće uspjehe, Bogdanović je ubacio 15 koševa (dvice 5-7, trice 0-3, slobodna bacanja 5-8), te dodao jedan skok i tri asistencije. Kleiza i Nemanja Bjelica su postigli po 13 koševa, a naš Luka Žorić je upisao tri poena (dvice 1-1, slobodna bacanja 1-2) i dva skoka. Za goste je 14 koševa ubacio Ramel Curry, a Roko Ukić je ubilježio četiri poena (dvice 2-3, trice 0-5) i tri asistencije.

Fener nakon četiri kola u skupini E ima omjer 1-3, a Panathinaikos 3-1.