FENERBACHE PRESLAB

Bogdanović odličan u porazu od Efesa

07.01.2013 u 22:33

U derbiju 14. kola turskog prvenstva košarkaši Anadolu Efesa su na svome parketu s 94-76 deklasirali Fenerbahҫe u čijim je redovima usamljen u dobroj igri bio naš Bojan Bogdanović.

Efes je nakon tri četvrtine imao osam koševa prednosti (60-52), a onda je u posljednjoj dionici dokrajčio gradskog rivala, ubacivši mu čak 34 koša u deset minuta. Semih Erden je s 27 poena i šest skokova bio najbolji kod domaćih, a dobru je podršku imao u Saši Vujačiću koji je dodao 18 koševa.

Bojan Bogdanović je na drugoj strani bio jedini igrač s dvoznamenkastim brojem poena. Za 35 i pol minuta igre je ubacio 17 koševa, a učinku je pridodao i jedan skok te dvije asistencije. Realizirao je šest od devet pokušaja za dva poena, trice je gađao 1-4, a slobodna bacanja 2-4.

Efes je ovom pobjedom izbio na prvo mjesto s identičnim omjerom (12-2) poput Fenera i Banvita.

U drugoj utakmici dana aktualni prvak Beşiktaş je slavio na gostovanju kod Ankare Kolejliler sa 69-64. U pobjedničkom je sastavu naš Damir Markota igrao 20 i pol minuta, što je iskoristio za jedan poen (dvice 0-3, trice 0-2, slobodna bacanja 1-2), četiri skoka i šest asistencija.