NBA LIGA

Bogdanović izludio Popovicha i Spurse tricama u pobjedi Indiane

30.10.2017 u 10:02

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je sinoć odigrao solidnu utakmicu u kojoj je Indiana Pacersima u pobjedi nad San Antonio Spursima od 97:94 pomogao sa 15 koševa.

Pobjedu Indiani je osigurao Victor Oladipo koji je pogodio tricu 10,3 sekunde prije kraja. Hrvatski reprezentativac je odigrao 33 minute i uz 15 koševa (šut 5/10) upisao još i osam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Treba reći kako je 28-godišnji Bogdanović u prvom poluvremenu ubacio 13 koševa uz šut za tricu 3-3. Nakon njegovih trica trener Spursa Gregg Popovich pozvao je u prvom poluvremenu u dva navrata time-out.

Oladipo je utakmicu završio sa 23 koša i pet asistencija, a 21-godišnji Litavac Domantas Sabonis je dodao 22 koša uz 12 skokova (utakmica karijere!). Ovo je tek treći put u 20 utakmica da su Pacersi pobijedili Spurse.

LaMarcus Aldridge je bio najbolji strijelac San Antonia sa 26 koševa i osam skokova.

Sinoć je na teren istrčao i Mario Hezonja koji je u porazu svoje momčadi 113:120 od Charlotte Hornetsa  odigrao 11 minuta s učinkom od dva koša (šut 1/4), tri skoka i dvije asistencije.

Kemba Walker je sa 34 koša i 10 asistencija predvodio Charlotte koji su prekinuli niz od tri pobjede Orlanda. Dwight Howard je ubacio 22 koša protiv svoje bivše momčadi, a Jeremy Lamb 20.

Kod Orlanda najbolji je bio Jonathan Simmons sa 27 pogodaka, a Evan Fournier je dodao 23.

NBA prvaci Golden State Warriors su doživjeli drugi poraz na svom terenu, sa 115-107 su ih pobijedili Detroit Pistons.

Klay Thompson je bio najučinkovitiji kod Warriorsa sa 29 koševa, postavši tako 11. igrač u povijesti kluba koji je prešao 9.000 koševa u karijeri. Kevin Durant je dodao 28 koševa, a Stephen Curry 27.

Detroit je do pobjede odveo Avery Bradley sa 23 pogotka, a Reggie Jackson je ubacio 22, od čega 18 u prvom poluvremenu.

Poraz su doživjeli i prošlogodišnji finalisti Cleveland Cavaliers koje su na njihovom terenu sa 114-95 svladali New York Knicks.

Tim Hardaway Jr. je za pobjedu Knicksa zabio 34 koša, a Kristaps Porzingis 32 i New York je nanio Clevelandu četvrti poraz u pet utakmica.

Cleveland je uspio smanjiti zaostatak od čak 19 koševa na šest u zadnjoj četvrtini, no to mu nije bilo dosta.

Kod Cavaliersa najbolji je bio Kevin Love sa 22 pogotka, dok je LeBron James zabio 16, a Derrick Rose  15.