ARGENTINSKI DERBI

Boca u zadnjih 15 minuta zaledila Monumental

28.10.2012 u 22:31

Nogometaši River Platea i Boca Juniorsa odigrali su na znamenitom Monumentalu derbi 12. kola prvog dijela argentinskog prvenstva (Apertura), popularni "superclasico". Završilo je 2:2

Boca se poraza spasila u posljednjih 15-ak minuta dvoboja nakon što su domaći, koje s klupe vodi Matias Almeyda, vodili 2:0. Već u drugoj minuti utakmice Leonardo Ponzio doveo je River u vodstvo, da bi u 70. na 2:0 povećao Rodrigo Mora na asistenciju Carlosa Sancheza.

U 76. je iz 11-erca smanjio najbolji Bocin strijelac (6 golova), Urugvajac Santiago Silva, a isti je igrač u prvoj minuti sudačke nadoknade asistirao Walteru Ervitiju za konačan rezultat.

Može se reći da domaća momčad u ovom dvoboju nije imala sreće. U petoj je minuti utakmice igru zbog ozljede morao napustiti najbolji Riverov strijelac Ramiro Funes Mori, a u 14., iz istog razloga, i Martin Aguirre.

Nakon nepotpunog 12. kola Newell's Old Boysi vodeća su momčad prvenstva. Boca Juniorsi na petom mjestu zaostaju sedam, a River Plate na devetom deset bodova.