hrvatski telekom prva liga - 5. kolo

Gabrijel Boban junak Osijekova preokreta protiv Lokomotive

12.08.2017 u 20:56

Nogometaši Osijeka dva su puta gubili, ali u samoj završnici dvoboja uspjeli su stići do pobjede 3:2 na gostovanju kod Lokomotive i na taj način dodatno podići samopouzdanje uoči ogleda s bečkom Austrijom u play-off Europske lige

Sadržajno je bilo u subotu u Kranjčevićevoj, a malobrojni gledatelji vidjeli su pet golova, ali i puno lijepih akcija te neiskorištenih prigoda.

• +5
Hrvatski Telekom Prva liga, 05. kolo, NK Lokomotiva - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Zeljko Lukunic/PIXSELL

I već u prvoj mimuti pao je prvi gol, no Perošević je bio u zaleđu te je pogodak opravdano poništen. Lokomotiva je uzvratila preko Muse, ali njegov je udarac završio u vratnici.

U osmoj minuti nova lijepa akcija Lokomotive. Doležal je dobio povratnu loptu na nekih desetak metara od gola, ali Malencia se odlično postavio i spriječio pogodak.

A onda je u 15. minuti još jedno dobro Majerovo ubacivanje Mario Musa gurnuo u gol za 1:0.

Osijek nije bio dugo u 'minusu', tek desetak minuta jer Domagoj Pušić glavom je uspio svladati Šempera.

Novu prigodu u 35. minuti imao je Perošević, ali njegova je lopta fijuknula preko gola.

I kada se već očekivao odlazak na odmor, nakon ubačaja iz kuta Capan je zabio za novo vodstvo Lokomotive.

Lokosi su u drugom dijelu mogli riješiti pitanje pobjednika u 68. minuti, ali malenica je na gol crti zaustavio Babićevu loptu.

Naravno, kada su promašili ovu prigodu, uslijedila je kazna.

Datković je srušio Bobana, sudac Marić pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Perošević.

Potpuni preokret stigao je u 83. minuti, kada je Gabrijel Boban, nakon Barišićeva ubačaja, glavom poentirao za 3:2.

Mogli su gostistići do izjednačenja, ali u prvoj minuti sudačke nadoknade, Šimunec se požrtvovno bacio i izbio loptu s gol crte, ali se pri tom i sudario s vratnicom.