SPURSI NIŽU PORAZE

Bivši igrač Cedevite Jusuf Nurkić briljirao u drami protiv LA Lakersa

03.11.2017 u 10:09

Sinoć su u NBA odigrane dvije utakmice, a Golden State Warriors su u reprizi prošlogodišnjeg finala Zapadne konferencije sa 112:92 svladali San Antonio Spurse. Junak dana bio je BIH reprezentativac Jusuf Nurkić koji je protiv LA Lakersa odigrao jednu od najboljih utakmica u NBA karijeri

Portland Trail Blazersi su sinoć sa 113:110 pobijedili Los Angeles Lakerse zahvaljujući trici Damiana Lillarda 0.7 sekunde prije kraja.

Lillard je utakmicu završio sa 32 koša, a bivši igrač Cedevite Zadra, BiH reprezentativac Jusuf Nurkić je briljirao; za 29 minuta ubacio je 28 koševa (šut 12-20 iz igre, 4-4 slobodna bacanja), uz 5 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Jedna od njegovih najboljih utakmica u NBA karijeri.

Kod Lakersa najučinkovitiji je bio Brook Lopez sa 27 pogodaka, dok je rookie Kyle Kuzma dodao 22. Mladi 20-godišnji Hrvat Ivica Zubac ponovno nije igrao za Lakerse.

Portland je u prvom poluvremenu imao prednost od čak 18 koševa, ali su Lakersi smanjili na 66-62 na odmoru. Do kraja utakmice rezultat je bio tijesan.

Klay Thompson je za pobjedu Warriorsa zabio 27 koševa, Kevin Durant je ubacio 24, a Steph Curry dodao 21. Dodajmo tome kako je Thompson stigao na 8. mjesto svih vremena sa 63 uzastopne utakmice na kojima je ubacio barem jednu tricu (prestigao je Predraga Stojakovića).

Spursi su igrali bez Kawhija Leonarda i Tonyja Parkera, a najučinkovitiji u njihovim redovima bio je LaMarcus Aldridge sa 24 koša i 10 skokova. Kyle Anderson je dodoao 16 koševa.

Spursi su poveli na početku utakmice i Golden State na polovici prve četvrtine nije zabio četiri koša nakon čega San Antonio vodi 31-12.

Golden State je polako smanjivao zaostatak pojačavjući obranu. Nakon što su Spursi imali šut iz igre u prvoj četvrtini 48 posto, Warriorsi su ih u drugoj ograničili na 33 psoto.

Warriorsi su poveli prvi put na utakmici dvije minute nakon početka treće četvrtine sa 60-57 nakon  Durantove trice.