europska liga - 6. KOLo

Bivši hrvatski reprezentativac s dva gola srušio Marseille, Rapid izbacio Rangers, veliki kiks Vidinog Bešiktaša

13.12.2018 u 21:16

Ovog četvrtka od 18.55 sati igrane su posljednje utakmice u skupinama G, H, I, J, K i L.

U izravnim sudarima za plasman u 16-inu finala Europske lige Malmo je u Istanbulu pobijedio Bešiktaš sa 1-0, dok je identičnim rezultatom Rapid u Beču bio bolji od Rangersa.

U skupini G uoči posljednjeg kola sve četiri momčadi mogle su dalje. U najboljoj su poziciji bili Villarreal i Rapid, a prolazu su se nadali i Rangers, te moskovski Spartak. Na koncu dalje idu Španjolci i Austrijanci.

Villarreal je na El Madrigalu pobijedio Spartak sa 2-0 osvojivši prvo mjesto u skupini, a pobjedu 'Žutoj podmornici' donijeli su Chukwueze (11) i Ekambi (48). U posljednjim trenucima susreta domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Jaume Costa.

U drugom susretu Rangers je u Beču lovio tri boda za prolaz, no slavio je domaćin, a pogodak odluke zabio je Dejan Ljubičić u 83. minuti. Za austrijski sastav je igrali su Mateo Barać i Manuel Martić, dok je kod Škota nastupio Borna Barišić.

U skupini I također su sva četiri sastava mogla dalje. Genk i Bešiktaš su bili u najboljoj poziciji jer su igrali kod kuće, što su Belgijanci iskoristili, no turski sastav je iznenađujuće ispao od švedskog Malmoa.

Genk je kod kuće pobijedio Sarpsborg sa 4-0 osvojivši prvo mjesto u skupini. Golove su zabili Gano (3), Paintsil (5), Berge (64) i Aidoo (67).

U drugom susretu u Bešiktaš i Malmo su u Istanbulu u izravnom susretu odlučivali o drugom mjestu. Bešiktaš je trebao bod, ali nije uspio. Malmo je slavio 1-0 postigavši gol u 51. minuti nakon brze kontre koju je realizirao Antonsson. U 65. minuti Bešiktaš je ostao s igračem manje nakon što je isključen Quaresma i priči je bio krak. Domagoj Vida je igrao cijeli susret za domaćine.

U skupini H sve je bilo poznato i prije zadnjeg kola. Prvo mjesto uvjerljivo je osvojio Eintracht iz Frankfurta, dok je drugi Lazio. Upravo su ova dva kluba odmjerili snage u zadnjem kolu u Rimu i slavili su gosti sa 2-1 upisavši šestu pobjedu.

Correa je doveo Lazio u vodstvo u 56. minuti, izjednačio je Gaćinović u 65. minuti, a pobjedu Eintrachtu donio je Haller u 71. minuti. Ante Rebić nije igrao za Eintracht.

U drugom susretu Apollon je na gostovanju pobijedio Marseille sa 3-1, a prva dva gola za goste zabio je Anton Maglica (8-11m, 30). Među strijelce se upisao i Stylianou (56), dok je gol za OM koji je osvojio samo jedan bod, zabio Thauvin (11).

U skupini J prošli su Sevilla i Krasnodar, dok je Standard ispao nakon što je u zadnjem kolu na gostovanju kod Akhisarspora odigrao nedovoljnih 0-0. Sevilla je pobjedom 3-0 protiv Krasnodara osvojila' jedinicu sa 12 bodova koliko imaju i Rusi, ali je Sevilla bila bolja u međusobnom srazu.

U skupini K kijevski Dynamo je i prije zadnjeg kola bio sigurno prvi, a u posljednjih 90 minuta Ukrajinci su kod kuće izgubili od Jabloneca sa 0-1. Josip Pivarić nije nastupio za Dynamo.

U drugom susretu Rennes i Astana su igrali za drugo mjesto, a Francuzima je trebala pobjeda kako bi preskočili kazahstanski sastav. Rennes je dugo lomio goste i na kraju ih slomio s dva gola. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Ismaila Sarr (68, 73). Za Astanu je na oproštaju od Europe cijeli susret igrao Marin Tomasov.

U skupini L Chelsea je odavno osigurao prvo mjesto, a za drugu poziciju borili su se BATE Borisov, MOL Vidi i PAOK. Na koncu su slavili Bjelorusi koji su u Grčkoj pobijedili PAOK sa 3-1, a Mađarima nije bilo dovoljno 2-2 protiv Chelsea. Za londonske 'Bluese' nije nastupio Mateo Kovačić.