SJAJNA UTAKMICA

Bilić ostao bez pobjede protiv Leicestera u sudačkoj nadoknadi

17.04.2016 u 16:26

U sjajnom i dramatičnom susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester City i West Ham su odigrali 2-2, a domaćin je izvukao bod golom iz jedanaesterca u petoj minuti sudačke nadoknade

Ovim rezultatom Leicester je povećao prednost nad Tottenhamom na osam bodova, no Spursi imaju i utakmicu manje. U ponedjeljak ih očekuje gostovanje kod Stoke Citya.

Leicester je poveo golom Jameia Vardyja u 18. minuti. Kante je povukao brzu kontru uposlivši Vardyja koji je ušao u kaznerni prostor i zabio u desni kut suparničkog gola. Bio je to njegov 22. pogodak ove sezone čime se izjednačio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca s napadačem Tottenhama Harryjem Kaneom.

Međutim, Vardy je u 56. minuti isključen zbog drugog žutog kartona što su gosti iskoristili i u posljednjih šest minuta okrenuli rezultat golovima Andrewa Carrolla (84-11m) i Aarona Cresswella (86). Kada se već činilo kako će Bilićeva družina slaviti na King Power stadionu, Leicester je izjednačio iz kaznenog udarca kojeg je uspješno realizirao Leonardo Ulloa.

U drugom dvoboju Liverpool je na gostovanju pobijedio Bournemouth 2-1. Strijelci za 'redse' bili su Roberto Firmino (41) i Daniel Sturridge (45+2), a poraz domaćina je ublažio Joshua King (90+4). Dejan Lovren nije nastupio za goste.

Arsenal je odigrao tek 1-1 protiv Crystal Palacea ostavši na četvrtom mjestu Premiershipa.

Domaćin je poveo golom Alexsisa Sancheza (45+1), a izjednačio je Yannick Bolaise (82). "Topnici" su pobjedom mogli preskočiti Manchester Cityna trećem mjestu, posljednjem koje vodio direktno u Ligu prvaka.