PREMIERSHIP

Bilić može i bez bezobraznog Payeta; golijade 'spursa' i 'topnika'

14.01.2017 u 18:00

U 21. kolu engleskog nogometnog prvenstva uvjerljive pobjede ostvarili su londonski klubovi West Ham, Arsenal, Chelsea i Tottenham...

West Ham je bez najboljeg igrača Dimitrija Payeta pobijedio Crystal Palace 3:0 prekinuvši niz od tri uzastopna poraza. Bila je to možda i najbolja predstava 'čekičara' ove sezone, posebice drugo poluvrijeme u kojem je Bilićeva momčad zabila sva tri gola.

Domaćin je stigao do vodstva u 68. minuti golom Sofianea Feghoulija nakon sjajne asistencije Michaila Antonia. Deset minuta kasnije Antonio je uposlio i Andyja Carrolla koji je prekrasnim 'škaricama' zabio za 2:0. Sasvim sigurno Carrollova 'ljepotica' bit će jedan od kandidata za pogodak sezone u engleskom prvenstvu. Konačan udar Bilićeva momčad je zadala suparniku u 86. minuti nakon brze kontre koju je realizirao Manuel Lanzini. Argentincu je asistirao Antonio koji je s tri asistencije bio jedan od najboljih igrača susreta.

Bila je to prva pobjeda West Hama nakon dva uzastopna poraza u prvenstvu (Manchester United 0:2, Leicester City 0:1) i debakla u FA kupu (Manchester City 0:5).

Andy Carroll Goal HD - West Ham United 2-0...by replayvostfr
'Čekičari' su nastupili bez najboljeg igrača Francuza Dimitrija Payeta koji je zatražio transfer u Olympique Marseille. Engleski mediji su objavili kako je West Ham odbio 22 milijuna eura koliko je OM ponudio za francuskog veznjaka. Payeta je to naljutilo pa je navodno poručio kako više neće odigrati ni minute za West Ham. Razočarani navijači West Hama osvetili su se Payetu, koji je sa 150.000 eura tjednom plaćom najplaćeniji igrač 'čekičara', uvredama s tribina Wembleyja.

Uvjerljivu pobjedu ostvario je i Arsenal pobijedivši na gostovanju Swansea City 4:0. Golove za 'topnike', koji su ove sezone zabili 27 golova na gostovanjima, postigli su Olivier Giroud (37), Jack Cork (54-ag), Kyle Naughton (67-ag) i Alexis Sanchez (73).

U ranije odigranom susretu Tottenham je na White Hart Laneu pobijedio West Bromwich Albion 4:0 probivši se na drugu poziciju Premiershipa.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Harry Kane (12, 77, 82), a jedan pogodak gosti su sami ugurali u vlastitu mrežu, a strijelac je bio Gareth McAuley (26).

Kane je s tri nova gola stigao do brojke od 13 pogodaka ove sezone, koliko je zabio i napadač Manchester Uniteda Zlatan Ibrahimovic. Na vrhu ljestvice strijelaca su napadači Chelsea i Arsenala Diego Costa i Alexis Sanchez sa po 14 golova.

Bila je to šesta pobjeda Spursa u nizu, te 13. ova sezone.

U susretu 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio aktualnog prvaka Leicester City 3:0.

Pobjedu 'Bluesima' donijeli su Marcos Alonso (6, 51) i Pedro (71).

Chelsea je ovom pobjedom učvrstio vodeću poziciju na ljestvici sa 52 boda, na drugom mjestu je Tottenham sa 45 bodova, a Arsenal i Liverpool imaju po 44 boda, zatim slijede Manchester City (42) i Manchester United (39).

U nedjelju je na rasporedu najveći derbi engleskog nogometa, sudar Manchester Uniteda i Liverpoola, te ogled Evertona i Manchester Cityja.