Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Bosnu i Hercegovinu na Svjetskom prvenstvu očekuje iznimno zanimljiva skupina u kojoj će odmjeriti snage s Kanadom, Katarom i Švicarskom. Riječ je o protivnicima protiv kojih Zmajevi imaju realne izglede za dobar rezultat, posebno nakon što su u baražu izbacili Italiju.
Ipak, euforiji nema mjesta. Izbornik Sergej Barbarez tijekom cijelog kvalifikacijskog ciklusa, kao i u doigravanju, inzistirao je na disciplini i realnom pristupu, pa je jasno da neće dopustiti nikakvo uzdizanje.
Prvi izazov bit će Kanada, i to na njihovom terenu u Torontu, što će dodatno otežati zadatak. Ipak, iako je riječ o jednom od domaćina prvenstva, Kanada nije nepobjediva i Bosna i Hercegovina ima svoje šanse. Nakon toga slijede dvoboji protiv Katara i Švicarske, reprezentacija protiv kojih će se voditi izravna borba za bodove i potencijalni prolazak u nokaut-fazu.
Statistička platforma Football Meets Data pokušala je već sada predvidjeti moguće protivnike u šesnaestini finala. Prema njihovim izračunima, najizgledniji scenariji su sljedeći:
- 15% Turska
- 13% Paragvaj
- 11% Južna Koreja
- 11% Meksiko
- 11% Češka
- 9% SAD
- 9% Australija
Prema istim projekcijama, pobjednik skupine B u čak 90 posto slučajeva ide na trećeplasiranu reprezentaciju iz skupine G ili J.
Sigurno je i da će drugoplasirana momčad skupine B igrati protiv drugoplasirane reprezentacije iz skupine A.
Kada je riječ o trećeplasiranom iz skupine B, gotovo je izvjesno da će igrati protiv pobjednika skupine D - vjerojatnost za takav rasplet iznosi čak 99,8 posto.
