Belgija slomila Rusiju u samoj završnici utakmice!

22.06.2014 u 17:55

• +9

SP, skupina H: Belgija - Rusija

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

U prvom nedjeljnom dvoboju na Svjetskom prvenstvu u Brazilu nogometaši Belgije pobijedili su Rusiju u derbiju skupine H, golom Origija u 88. minuti

Sastav Belgije: Courtois - Alderweireld, Vermaelen, Kompany, Van Buyten - Witsel, De Bruyne, Fellaini, Hazard, Mertens – Lukaku

Sastav Rusije: Akinfejev - Kozlov, Ignaševič, Kanunikov, Glušakov - Kokorin, Berezucki, Šatov, Samedov, Fajzulin – Kombarov

SP u nogometu, skupina H

Belgija - Rusija 1:0 (Origi 88)

Tijek utakmice:

Kraj - zaslužena pobjeda Belgije, koja je pritisnula u posljednjih pet minuta i to je bilo dovoljno za tri boda
90+2 - nova kontra Belgije, Hazard za Mirallasa, ali Akinfejev brani niski udarac
88' - gooool za Belgiju! Hazard je proigrao Origija, koji je silovito zakucao loptu u mrežu!
84' - Mirallas je pogodio vratnicu iz slobodnjaka...prva prava prijetnja na utakmici
70' - Šatov je bio u dobrom prodoru, ali blokiran je u zadnji čas...vrlo malo prilika u ovoj utakmici
53' - Glušakov je opalio iskosa, otišlo je malo iznad gola
Poluvrijeme - nema golova, utakmica otvorena
43' - Faizulin opet prijeti iz daljine, ali lopta odlazi preko gola
30' - Kanunikov puca s dvadesetak metara, Curtois odbija loptu
20' - Mertens opasno prijeti iz daljine, lopta prolazi malo pokraj gola
12' - Faizulin je pucao s ruba 16-erca, Curtois brani
10' - Belgija ima terensku inicijativu, Rusi prijeti iz kontri...zasad i jedni i drugi bez pravih prilika
1' - dvoboj je počeo u Rio de Janeiru

Skupina H trebala je biti lak posao za Belgijance i Ruse, ali stvari su se zakomplicirale u prvom kolu. Hazard i društvo preokretom su iščupali pobjedu protiv Alžira, no Capellovi Rusi nisu uspjeli svladati Južnu Koreju i sada se nalaze u teškoj situaciji.

Za Belgiju pobjeda bi značila gotovo sigurno mjesto u osmini finala, dok za Ruse poraz dolazak na rub ispadanja. Svaki drugi rezultat dodatno će zakomplicirati ovu skupinu…