NEUER PRED REKORDOM

Bayernova serija stala nakon deset pobjeda

01.10.2011 u 20:34

Nogometaši Hoffenheima, koji su na svom terenu ove sezone već pobijedili dortmundsku Borussiju, u subotu su zaustavili pobjedničku seriju minhenskog Bayerna na deset utakmica

U osmom bundesligaškom kolu na stadionu u Sinsheimu Hoffenheim i Bayern odigrali su 0-0. Prvi je to remi obiju momčadi ove sezone, te prva Bayernova utakmica bez pobjede od sraza protiv Borussije iz Mönchengladbacha sedmog kolovoza, na otvaranju sezone, koji je sastav Juppa Heynckesa na Allianz Areni izgubio 1-0.

Zato se nastavila Bayernova serija bez primljenog gola, koja također traje od 62. minute spomenute utakmice, kada je grešku Jeromea Boatenga i Manuela Neuera iskoristio belgijski napadač Igor de Camargo. Od tog trenutka golman njemačke nogometne reprezentacije nije primio gol. To razdoblje točno traje 1018 minuta uključujući sinhajmski dvoboj.

Kad je samo Bundesliga u pitanju, Neuer nastavlja fantastičan lov za rekordnim bundesligaškim učinkom ondašnjeg Stuttgartova golmana Tima Hildebranda, koji je tijekom sezone 2003/04 svoju mrežu netaknutom očuvao 802 minute.

S novih je 90 minuta netaknute mreže Neuer skočio na četvrto mjesto vječne bundesligaške ljestvice. Trenutačno je 658 minuta bez primljenog pogotka. Pred njim je sada s dvjema odvojenim serijama Bayernov legendarni čuvar mreže Oliver Kahn, dok za sustizanje Hildebranda Neuer još treba nepune tri utakmice bez primljenog gola.