IZNENAĐENJE U KATALONIJI

Barcelona posrnula kod zadnjeg Espanyola, ali se vratila na vrh; Ivan Rakitić zamijenjen na poluvremenu

04.01.2020 u 23:12

U zadnoj subotnjoj utakmici 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva u gradskom derbiju su Espanyol i Barcelona odigrali 2:2

Barcelona je kod gradskog suparnika stigla tek do boda, ali se i s izjednačenim rezultatom vratila na vrh. Bodovno se poravnala s Realom, ali zbog bolje gol razlike drži prvu poziciju u Primeri.

Domaćini su nagovijestili senzaciju u 19. minuti preko Lopeza. Ipak, u nastavku je uslijedio preokret, u 50. je za goste pogodio prvo Suarez, a devet minuta kasnije i Vidal.

Zatim je De Jong, skupo plaćeno pojačanje Barcelone, u razmaku od devet minuta dobio dva žuta kartona (66, 75) pa je družina s a Camp Noua ostala s igračem manje.

Brojčanu prednost Espanyol je naplatio, u 88. minuti je došao do velikog boda, a strijelac je bio Wu Lei.

Ivan Rakitić je na odmoru ostao u svlačionici, a zamijenio ga je Arturo Vidal.