EUROLIGA

Barcelona na vrhu, Ante Žižić zapažen u gostujućoj pobjedi protiv Panathinaikosa

02.03.2023 u 23:42

U dvoboju 26. kola Eurolige košarkaši Barcelone su pobijedili Žalgiris sa 93:74 i barem privremeno preuzeli vrh ljestvice.

Nakon što je na poluvremenu vodila sa deset razlike (46:36), Barcelona je prelomila utakmicu u trećoj četvrtini koju je dobila sa 31:18. Posljednja dioica je bilo tek odrađivanje posla.

Katalonski sastav je do pete uzastopne i 18. pobjede ukupno predvodio Nikola Mirotić sa 28 koševa, dok je Tomas Satoransky zabio 12 koševa uz pet asistencija. Na suprotnoj strani Ignas Brazdeikis je zabio 15, a Laurynas Birutis 12 koševa.

Anadolu Efes je na gostovanju porazio Panathinaikos sa 87:82.

Will Clyburn je predvodio goste sa 24 koša i sedam skokova, dok je Elijah Bryant zabio 16 koševa. Hrvatski košarkaš Ante Žižić je za 25 minuta zabio 12 koševa uz sedam skokova. U redovima grčkog sastava Marius Grigonis je zabio 23, a Paris Lee 19 koševa.

Bayern je u Münchenu pobijedio Crvenu zvezdu sa 87:80. Kod domaćina istaknuli su se Vladimir Lučić i Cassius Winston sa po 20 koševa, a kod gostiju je najefikasniji bio Luca Vildoza sa 18 koševa.

Partizan je u Beogradu porazio Albu Berlin sa 88:74. Aleksa Avramović je predvodio beogradski klub sa 19 koševa, dok je kod Albe najefikasniji bio Maodo Lo sa 17 koševa. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Jaleen Smith zabio je tri koša uz tri skoka i šest asistencija.