španjolska liga

Barcelona jedva pobijedila Celtu; Lewandowski drugu utakmicu u nizu nije uspio zabiti pa je Katalonce spašavao Pedri

09.10.2022 u 23:30

Nogometaši Barcelone zadržali su pobjednički prvenstveni niz tako što su na Camp Nou u 8. kolu španjolske La Lige svladali Celtu iz Viga 1:0

Barcelona nije odigrala veliku utakmicu, ali sasvim dovoljnu da zadrži korak s madridskim Realom.

Ponovno su dva velika rivala izjednačena na vrhu ljestvice s 22 boda. Gol odluke protiv Celte, koja je 11. na ljestvici, postigao je Pedri u 17. minuti.

• +7
Barcelona - Celta Vigo, španjolska liga, 9.10.2022. Izvor: EPA / Autor: Alejandro Garcia

Nogometaši Real Sociedada pobijedili su na domaćem terenu, s minimalnih 1:0, Villarreal.

Opet je strijelac za Real Sociedad bio Brais Mendez koji je za tri boda pogodio u 33. minuti. Bio je to njegov šesti gol u posljednjih devet utakmica za Real Sociedad, u prvenstvu i Europi.

U derbiju začelja nogometaši Cadiza i Espanyola su odigrali bez pobjednika 2:2.

Oba su sastava tako i dalje ostala na samo jednoj pobjedi u sezoni, a bliže drugom slavlju su bili gosti iz Barcelone. Golovima Joselua u 51. i 67. minuti Espanyol je vodio 2:1 do 78. minute. No, tada je Lucas Perez zabio za slavlje domaćih navijača i konačnih 2:2. Prvi gol za Cadiz dao je Victor Chust.

Espanyol je s ovim bodom preskočio Sevillu na ljestvici te je trenutačno na 17. mjestu, dok je Cadiz ostao pretposljednji. Uvjerljivo zadnji je i dalje Elche.