španjolska liga

Barcelona godinu završila pobjedom i prvim mjestom na prvenstvenoj ljestvici

22.12.2018 u 22:17

Nogometaši Barcelone svladali su na svom Nou Campu Celtu Vigo 2:0 i zadržali se na vrhu ljestvice španjolskog prvenstva s tri boda prednosti pred najbližim pratiteljem Atletico Madridom. A 'rojiblancosi' su ranije s 1:0 pobijedili Espanyol...

Barcelona je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu, u kojem je već u 10. minuti Ousmane Dembele poslao loptu u mrežu za vodstvo, nakon što je gostujući golman Ruben Blanco odbio udarac Lea Messija.

No, u 45. minuti Blanco je ostavljen oči u oči s Messijem i samo je nemoćno mogao promatrati kako Argentinac šalje loptu u mrežu s ruba kaznenog prostora za konačnih 2:0.

Ivan Rakitić je bio u udarnoj postavi Barcelone i odigrao je cijelu utakmicu.

• +5
La liga, Atletico Madrid - Barcelona Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Barcelona je u 17 kola sakupila 37 bodova, tri više od Atletico Madrida koji je u subotu na svom stadionu sa 1:0 pobijedio Espanyol.

Pobjednički gol za Atletico postigao je Antoine Griezmann iz kaznenog udarca u 56. minuti. Nikola Kalinić bio je početnoj postavi Atletica, a igrao je do 65. minute, kad ga je zamijenio Vitolo.

U Sevilli su Betis i Eibar odigrali 1:1. Domaćin je poveo u 21. minuti preko Sanabrije, dok je u 72. minuti Orellana izjednačio iz kaznenog udarca.