KLUB POTVRDIO

Autor jednog od najvećih preokreta u novije doba Lige prvaka napušta Tottenham

19.05.2023 u 15:32

Londonski premierligaš Tottenham u petak je službeno obznanio kako će klub, na kraju aktualne sezone, napustiti 30-godišnji brazilski nogometaš Lucas Moura.

U Tottenham je ovaj napadač došao 2018. godine iz Paris St. Germaina, a na početku karijere još je igrao za brazilski Sao Paulo. Za brazilsku reprezentaciju je odigrao 35 utakmica te je postigao četiri pogotka.

Tijekom ove sezone Lucas Moura je igrao vrlo malo, a problem su bile ozljede s kojima se učestalo borio.

Ovaj će Brazilac posebno ostati upamćen po jednoj utakmici kada je Tottenhamu donio ulazak u finale Lige prvaka, u sezoni 2018./19. Naime, u uzvratnom polufinalnom ogledu, a nakon pobjede u Londonu od 1-0, Ajax je pred svojim navijačima vodio protiv Tottenhama 2-0 do 55. minute.

Tada je uslijedio jedan od najvećih preokreta u novije doba Lige prvaka, a sve u režiji Lucasa Moure. Brazilac je postigao tri pogotka, u 55., 59. i 96. minuti te je odveo svoju momčad u finale. Tamo je Tottenham poražen od Liverpoola s 0-2.