Logo (1)

OSMA U NIZU ZA PRVAKA

Austrijanci nisu uspjeli zagorčati život - Hrvatskoj; Španjolci u drugom dijelu slomili otpor domaćina

Španjolska rukometna reprezentacija nastavila je svoj pobjednički niz te je u skupini u kojoj je i Hrvatska svladala Austriju 30:26 (17:16)

Ausrijanci nakon poraza od Hrvatske nisu uspjeli napraviti iznenađenje protiv Španjolske i time zakomlicirati situaciju u skupini te zagorčati usput život i Hrvatskoj.

Aktualni europski prvak bio je prejak, upisao je osmu pobjedu u nizu na Europskim prvenstvima (petu na ovom Euru), ali do nje nije došao na lak način.

U prvom poluvremenu obrane se nisu proslavile, obje reprezentacije su se izmjenjivale u vodstvu, imale svojih dobrih perioda, a na kraju su s minimalnim vodstvom na odmor otišli Španjolci – 17:16.

U nastavku se domaćin držao negdje do 37. minute, a onda su prvaci serijom golova stigli do osjetnije prednosti 23:19, pa uskoro do 25:20, koju su održavali do konačne pobjede 30:26.

• +9
EP u rukometu, skupina I, 2. kolo, Španjolska - Austrija Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Kod pobjednika najefikasniji su bili Maqueda sa šest te Figueras, Entrerrios i Arino sa četiri pogotka. U redovima Austrije najbolji strijelci bili su Bozović sa pet i Frimmel sa četiri gola.