SNOW QUEEN TROPHY

Aubert kraljica Sljemena, Ana 11, Nika 22.

03.01.2010 u 14:27

Francuskinja Sandrine Aubert nova je kraljica Sljemena, a slavila je ispred Austrijanke Kathrin Zettel. Ana Jelušić utrku je završila na solidnom 12. mjestu, dok je Nika Fleiss bila 22.

Šesto izdanje Snježne kraljice na Sljemenu i ove je godine okupilo sve najbolje što nudi svjetsko skijanje. U nedjelju su se niz padine Medvednice spuštale skijašice pred oko osam tisuća gledatelja.

Na izvrsno pripremljenoj stazi u Zagrebu slavila je Francuskinja Sandrine Aubert, druga je bila prvoplasirana iz prve vožnje, Austrijanka Kathrin Zettel, koja je zaostala 43 stotinke za pobjednicom, dok je treće mjesto pripalo Njemici Susanne Riesch, a četvrto njenoj sestri Mariji.

Hrvatske skijašice nisu se proslavile, ali niti osramotile na Sljemenu. Najbolja hrvatska skijašica bila je Ana Jelušić, koja je nakon prve vožnje bila 12, a nakon druge utrke popravila je plasman za jedno mjesto, dok je Nika Fleiss zauzela 22. mjesto.

Preostale tri hrvatske skijašice, koje su imale visoke startne brojeve, Matea Ferk, Sofija Novoselić i Tea Palić, nisu uspjele ući među prvih 30 i izboriti drugu vožnju. Matea Ferk i Tea Palić nisu završile utrku, a Sofija Novoselić bila je 55. sa zaostatkom od pet sekundi i 37 stotinki.