engleska liga

Arsenal u velikom derbiju pobijedio Manchester City, Liverpool ispustio pobjedu

08.10.2023 u 20:02

U derbiju 8. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je kao domaćin svladao Manchester City 1:0

Jedini gol na utakmici postigao je Martinelli u 7. minuti, on je pucao s dvadesetak metara, a lopta je na putu prema golu pogodila Akea u glavu, promijenila smjer i prevarila Edersona.

Joško Gvardiol igrao je čitav susret za City, dok je Mateo Kovačić bio na terenu do 68. minute.

Arsenal se ovom pobjedom bodovno izjednačio na vrhu ljestvice sa svojim velikim gradskim rivalom Tottenhamom, dok je City treći s 18 bodova.

Sva tri susreta 8. kola engleskog nogometnog prvenstva igrana u ranom terminu u nedjelju okončana su podjelom bodova.

Brighton and Hove Albion i Liverpool te West Ham United i Newcastle United igrali su 2:2, dok su Wolverhampton Wanderers i Aston Villa završili svoj dvoboj 1:1.

• +13
Arsenal - Manchester City, engleska liga, 8.10.2023. Izvor: EPA / Autor: DANIEL HAMBURY

I u Brightonu i u Londonu domaći su poveli 1:0, gosti okrenuli na 2:1 da bi pred kraj susreta domaći uspijevali spasiti bod.

Brighton je poveo preko Adingre (20), Liverpool okrenuo s dva gola Salaha (40, 45+1-11m), da bi Dunk (78) postavio konačnih 2:2.

West Ham je do prednosti stigao golom Součeka (8), Isak (57, 62) je s dva braz gola odveo Newcastle do prednosti da bi Kudus (89) poravnao na 2:2.

U Wolverhamptonu je domaće u vodstvo doveo Hwang (53) da bi samo dvije minute potom Torres (55) izjednačio.