CHELSEA DOBITNIK DANA

Arsenal izgubio korak, 'redse' nokautirali fenjeraši

29.12.2010 u 22:59

U susretu 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je pobijedio Bolton 1:0, Arsenal je remizirao na gostovanju kod Wigana 2:2, dok je Liverpool izgubio na Anfieldu od Wolverhamptona 0:1

Chelsea je pobijedio Bolton golom Florenta Maloude u 61. minuti utakmice, a bila je to prva pobjeda 'Bluesa' u zadnjih šest kola. U gostujućim redovima posljednjih 18 minuta susreta igrao je Ivan Klasnić.

Arsenal je na DW stadionu imao vodstvo 2:1 i igrača više, no nije uspio osvojiti tri boda. Wigan je hrabrom igrom uspio izjednačiti. Golove za domaćine zabili su Ben Watson (18-11m) i Sebastien Squillaci (81-autogol), dok su strijelci za 'topnike' bili Andrej Aršavin (39) i Nicklas Bendtner (44). Wigan je od 78. minute igrao bez isključenog Charlesa N'Zogbie.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se Wolverhampton koji je na Anfieldu pobijedio Liverpool 1:0. Gol odluke zabio je Stephen Ward u 56. minuti.

Na ljestvici vode Manchester United i Manchester City sa po 38 bodova, dok je Arsenal na trećem mjestu sa 36 bodova. Chelsea je četvrti sa 34 boda, dok je Tottenham na petoj poziciji s bodom manje. Wolverhampton je pobjedom protiv "redsa" prepustio začelje ljestvice West Hamu.

REZULTATI:

Wigan - Arsenal 2:2 (Watson 18-11m, Squillaci-autogol 81 / Aršavin 39, Bendtner 44)
Chelsea - Bolton 1:0 (Malouda 61)
Liverpool - Wolverhampton 0:1 (Ward 56)