španjolska liga

Ante Budimir s Osasunom do boda u gostima, Betis napokon pobijedio

25.02.2024 u 21:08

U susretu 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva Las Palmas i Osasuna su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 49. minuti golom Unaija Garcije, a izjednačio je Kirian Rodriguez tri minute kasnije. Hrvatski reprezenativac Ante Budimir je za goste igrao do sudačke nadoknade.

Las Palmas je osmi s 36 bodova, dok je Osasuna na 11. poziciji s tri boda manje.

Tri dana nakon ispadanja od Dinama u Konferencijskoj ligi, nogometaši Real Betisa pobijedili su Athletic Bilbao 3-1 u susretu 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Chimy Avila je doveo Betis u vodstvo u 13. minuti, a na 2-0 je povisio Yuri Berchiche pogodivši u 38. minuti vlastitu mrežu. Novi problemi za baskijski sastav stigli su u 41. minuti kada je Nico Williams "pocrvenio".

Ipak, Athletic je s igračem manje u sedmoj minuti nadoknade smanjio rezultat, a strijelac je bio Gorka Guruzeta.

U nastavku susreta gledatelji su vidjeli samo jedan gol, Johnny Cardoso je u 67. minuti pogodio za 3-1 i prvu pobjedu Betisa u zadnja četiri susreta.

Betis je sada šesti s 42 boda, Athletic peti sa sedam bodova više.

U ranije odigranom susretu Cadiz i Celta su odigrali 2-2.

Gosti su imali 2-0 golovima iaga Aspasa (11) i Willota Swedberga (58), no domaćin je uspio izjednačiti. Juanmi je u 66. smanjio na 2-1, da bi Machis u desetoj minuti nadoknade pogodio za 2-2.

U ponedjeljak igraju Girona i Rayo Vallecano.

Real vodi na ljestvici sa 62 boda, Barcelona je druga 57 bodova, dok Girona na trećem mjestu ima 56 bodova.