SRBIN U FINALU RG-A

Alcaraza ozljeda zaustavila na putu do finala, ali ovaj potez oduševio i Đokovića

09.06.2023 u 19:22

Carlos Alcaraz je izjednačio protiv Novaka Đokovića u polufinalu Roland Garrosa na 1:1 u setovima. Nakon što je srpski tenisač osvojio prvi set sa 6:3, mladi španjolski tenisač je u drugom setu zaigrao bolje i osvojio ga sa 7:5.

Ono što je obilježilo drugi set je potez Alcaraza iz trećeg gema kojem se naklonio i sam Novak.

Đoković je 'skratio' loptu, Alcaraz je stigao, a Novak je imao prazan teren za dovršetak poena u svoju korist.

Iako je izgledalo da španjolski tenisač ne može ništa napraviti u ovom slučaju, uslijedio je spektakl. Iz okreta je 20-godišnjak poslao loptu u teren, pogodio je samu liniju i oduševio je apsolutno sve.

Gledatelji su bila u 'transu'. Dobio je Alcaraz velike ovacije s tribina, a nije izostao ni komentar Novaka Đokovića.

Kao vrhunski profesionalac Nole je čestitao protivniku na nestvarnom potezu koji je definitivno jedan od najboljih poteza sezone.

Na Alcarazovu žalost, u trećem gemu trećeg seta, kod rezultata 1:1, uhvatili su ga grčevi u desnoj nozi, a nakon pružene medicinske pomoći Španjolac je dokraja uzeo samo jedan jedini gem.