legenda 'bilih'

Albanac koji je ostavio dubok trag u Hajduku: Navijat ću za Dinamo City, ali Hajduk je i dalje moj klub

07.08.2025 u 14:53

Bionic
Reading

Hajduk večeras od 21 sat (HDTV, MAXtv) na Poljudu dočekuje albanski Dinamo City u prvoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige. Susret je najavio Edvard Abazi (62), bivši napadač koji je za 'bile' početkom devedesetih godina prošlog stoljeća odigrao 53 utakmice i zabio pet golova

Edvard Abazi (62) već 30 godina živi u Portugalu, gdje je radio kao trener i skaut u omladinskom pogonu Boaviste, a sad se javio uoči utakmice Hajduka i albanskog Dinamo Cityja.

'Bilo mi je lijepo u Splitu i s radošću se sjećam tog vremena. Moje srce ostalo je u Hajduku i s Torcidom, kojoj ovom prilikom šaljem veliki pozdrav. Čak sam im poslao i dres Benfice, jer svi znamo za bliskost navijača Hajduka i Benfice. Naravno, kao Albanac ću navijati za Dinamo City, ali kada Hajduk ne igra protiv albanskog kluba – uvijek sam za bijele. Hajduk je i moj klub', kazao je Abazi u razgovoru za Dalmaciju danas te dodao:

'Ja volim Split, tamo mi i kćerka živi – Izabela, sada ima 25 godina.'

Abazi je upozorio na najjaču kariku u redovima Dinamo Cityja, posebno istaknuo trenera Ilira Daju...

'Vrlo iskusan i kvalitetan stručnjak. Hajduku ipak ide na ruku što gosti dolaze oslabljeni – nedostaju im dva važna igrača, a ovih su dana prodali i ponajboljeg strijelca Petera Itodija, Nigerijca koji je prošle sezone zabio 21 gol u 34 utakmice', kaže Abazi i napominje:

'Volio bih da Hajduk nakon ovog susreta uspostavi dobre odnose s Dinamom City – Albanija ima puno mladih talenata koji bi se mogli razvijati upravo u Splitu.'

Večerašnju će utakmicu, kaže, pratiti putem interneta. Na pitanje o rezultatu sa smiješkom je diplomatski odgovorio.

'Najbolje bi bilo da bude neriješeno, pa neka dalje prođe onaj tko bude sretniji na jedanaesterce', zaključio je Edvard Abazi.

>> cijeli razgovor s Edvardom Abazijem potražite OVDJE.