MOTIVIRANI OLIĆ

'Ako smo raspoloženi, ne mogu nas čuvati'

Grčka je pred vratima, ali dok je Ivica Olić u formi ne trebamo strahovati. Napadač Bayerna zatresao je mrežu protiv Latvije i ne treba sumnjati da će biti velika opasnost i po novog suparnika hrvatske reprezentacije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2012. godine

Od Olića se mnogo očekuje, ali njemu to ni najmanje ne smeta.

'Nije mi teret, dobro se osjećam u toj ulozi. Jedino me mučila ozljeda jer nisam znao što će biti. Očekujem da ću odigrati dobro, da ću ulaziti u šanse te zabiti ili namjestiti gol. Bitno mi je samo da dobijem kvalitetne lopte, da se dobro krećem, da budem raspoložen. Bude li takav i Petrić, povući ćemo i vezne igrače, a u tom slučaju nema te obrane koja nas može čuvati', rekao je Olić za SN te se osvrnuo na Grčku.

'Neugodna su reprezentacija, pokazali su to u prijateljskoj utakmici u Beogradu gdje su svladali Srbiju 1:0, iako je točno i da osciliraju u igri. Mi smo maksimalno motivirani i koncentrirani. Za nas je bilo vrlo važno odagnati početni pritisak u Latviji. Sada vjerujem u pobjedu i očekujem je. Imamo za to vrijednost.'

Dotaknuo se golgeter bundesligaša izjave izbornika Slavena Bilića da ni remi nije loša opcija.

'Slaven nam uvijek naglašava da kod kuće imamo problema sa strpljivošću jer sve želimo riješiti u prvom poluvremenu. No momčadi kao što je Grčka traže 90 minuta pravog izdanja. Najbolje to znam iz Bayerna. Rizik se ne preuzima nego protivnika gušimo igrom, a ne nekakvim bezveznim individualnim izletima pojedinaca. Tako moramo s Grcima.'

I za kraj prognoza: '2:0 za Hrvatsku.'