EREDIVISIE

Ajax opet u krizi, novom kiksu 'kumovao' i Šutalo; Ivanušec slavio s Feyenoordom

18.02.2024 u 20:48

Daleko teže nego što se očekivalo aktualni nizozemski prvak Feyenoord je u susretu 22. kola Eredivisie pobijedio RKC Waalwijk sa 1:0.

Gosti su od 35. minute igrali s igračem manje nakon što im je isključen vratar Etienne Vaessen zbog igranja rukom izvan svog šesnaesterca.

Waalwijk se odlično branio sve do 85. minute kada je Mats Wieffer zabio za pobjedu Feijenoorda. Luka Ivanušec je za domaći sastav igrao do 78. minute.

Ajax je još jednom razočarao svoje navijače odigravši 2:2 protiv NEC-a.

Kopljanici su imali 1:0 i 2:1, ali nisu izdržali.

Poveli su u sedmoj minuti golom Briana Brobbeyja. Izjednačio je Jorrel Hato pogodivši u 61. minuti vlastitu mrežu, a Carlos Forbs je u 79. minuti doveo Ajax u novu prednost. Bod gostima donio je Rober golom u petoj minuti sudačke nadoknade.

Ulogu u ovom pogotku imao je i Josip Šutalo, upravo je Vatrenom Gonzales pobjegao i neometano zabio nakon odbijene lopte za novo izjednačenje, a kako su 'padali' golovi pogledajte OVDJE.

Bila je to već četvrta utakmica Ajaxa u nizu bez pobjede. Josip Šutalo je odigrao cijeli susret za Ajax, dok Borna Sosa i Jakov Medić nisu nastupili.