Posljednji album Kanyeja Westa 'Donda' debitirao je na vrhu Billboardove liste 200 najboljih albuma, čime je West postao sedmi izvođač koji ima 10 albuma broj 1
No, to nije sve, jer je s 309 tisuća jedinica ekvivalentnih albumu zarađenih u SAD-u 'Donda' ostvarila do sada najveći debi albuma ove godine, nadmašivši 'Sour' Olivije Rodrigo.
Westov album s nestrpljenjem se iščekivao nakon što je preslušavanje upriličio u različitim gradovima, na kojima ga je podržala i bivša supruga Kim Kardashian s njihovom djecom.
Objavljen 29. kolovoza, album je zabilježio više od 775 milijuna globalnih streamova, s više od 442 milijuna na Spotifyju i 242 milijuna na Apple Musicu diljem svijeta.
U 65-godišnjoj povijesti Billboardove ljestvice 200, najviše albuma na prvom mjestu imali su Beatlesi, njih 19. Slijede Jay-Z s 14 albuma, Bruce Springsteen i Barbara Streisand s 11 te Eminem, Elvis Presley i Kanye West s 10 albuma.

komentari
KOMENTAR VIŠESLAVA RAOSA
Nabujala Tisa odnijela je Orbána: Što će Magyar s tom silnom moći?
KOMENTAR BOŠKA PICULE
Hrvatska u svom svemiru: Jesmo li najsigurnija država od Zemlje do Mjeseca?
KOMENTAR VIŠESLAVA RAOSA
Hrvatska u središtu geopolitičke igre: Jadran postaje ključno zaleđe Šeste flote
komentar maruške vizek
Živjeli smo u zabludi: Stigla je era inflacije i političkog radikalizma