U noći s petka na subotu, 19. na 20. lipnja, tijekom provođenja preventivno-represivne akcije 'Aktivnosti na zaustavljanju nepovoljnog trenda stanja sigurnosti u cestovnom prometu' na području Policijske uprave zagrebačke, policijski su službenici utvrdili ukupno 350 prometnih prekršaja.
Od ukupno 350 prekršaja utvrđena su:
- 101 prekršaj nepropisne brzine,
- 60 prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola,
- 38 prekršaja nepropisne uporabe mobitela u vožnji,
- 30 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa,
- 4 prekršaja vožnje pod utjecajem droga te
- 117 ostalih prekršaja.
Prvog dana, najveće koncentracije alkohola u organizmu zabilježene su kod 57-godišnjaka koji je upravljao vozilom pod utjecajem alkohola od 3,14 g/kg u organizmu na području Dubrave, kod 57-godišnjaka koji je upravljao vozilom pod utjecajem alkohola od 2,88 g/kg u organizmu na području Samobora te kod 39-godišnjaka koji je upravljao vozilom pod utjecajem alkohola od 2,17 g/kg u organizmu na području Dubrave.
S obzirom na broj utvrđenih prometnih prekršaja iz policije su ponovno pozivali sudionike u cestovnom prometu da se pridržavaju prometnih propisa.