BODOVI NORVEŠKOJ

Slovenci preokrenuli, ali na kraju ipak izgubili

16.01.2012 u 19:57

Na Europskom prvenstvu u skupini D, u kojoj se nalazi i Hrvatska, prvo su na parket stupili rukometaši Slovenije i Norveške, a uspješniji su bili igrači sa sjevera Europe 28:27 (14:14)

'Fantje' su katastrofalno ušli u utakmicu te su 'sjevernjaci' poveli 6:0. Slovenci su do prvog gola stigli tek u 11. minuti preko Gajića, a zatim su se pribrali i povezali redove. Izabranici Borisa Deniča polako su nagrizali Norvešku prednost da bi u 29. minuti došli do izjednačenja (13:13), a do odmora su obje reprezentacije zabile još po gol.

U nastavak su Slovenci ušli furiozno te serijom 4:0 stiglo do sjajnih 18:14, a nešto kasnije u 38. minuti i do svoje najveće prednosti od pet pogodaka. No, sada su Norvežani pronašli dodatnu snagu, pa je u 45. minuti na semaforu stajalo 21:21.

Zatim se igralo pogodak za pogodak, a u posljednjih sedam minuta Norveška je pobjegla na dva razlike (25:23, 26:24, 27:25, 28:26) te je na kraju i uspjela obraniti minimalnu pobjedu 28:27.

Kod Norvežana tri su igrača zabila po šest golova – Myrhol, Rambo, Mamelund, a Erevik je imao 20 obrana. U slovenskim redovima Gajić i Zorman su bili najefikasniji s pet pogodaka, a Škof je obranio 19 udaraca.