Dinamo golom Hodžića izbacio Inter iz Kupa

10.02.2016 u 17:02

• +4

Hrvatski kup, četvrtfinale: Inter - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

U odgođenom četvrtfinalnom dvoboju hrvatskog nogometnog Kupa u Zaprešiću je Dinamo pobijedio Inter s minimalnih 1:0, a impresivnom asistencijom se predstavio povratnik Gordon Schildenfeld...

Sastav Intera: Čović - Hanžek, Komorski, Ćosić, Čeliković - Mazalović, Mlinar, Bočkaj, Zulim, Glavina - Nestorovski

Sastav Dinama: Ježina - Matel, Benković, Schildenfeld, Musa - Antolić, Rog, Soudani, Ćorić, Fernandes - Hodžić

Hrvatski nogometni kup, četvrtfinale

Inter – Dinamo 0:1 (Hodžić 10)

Tijek utakmice:

Kraj - Dinamo ide u polufinale gdje su još Rijeka, Hajduk i Slaven...ždrijeb je u ponedjeljak
90' - Fernandes i Benković nisu uspjeli zabiti, ušli smo u sudačku nadkonadu
80' - deset minuta do kraja, čini se da Dinamo vlada situacijom, ali jedna greška može sve promijeniti
74' - opet Fernandes pred Ćorićem, opet puca u golmana
70' - Fernandes promašio zicer! Sam je izbio pred gol Intera, ali Čović mu brani
67' - Bočkaj puca s ruba keznenog prostora, Ježina spreman
64' - sjajna obrana Ćovića! Soudani je opalio iz okreta, golman Intera refleksnom obranom spasio svoju mrežu
55' - Mlinar puca iz daljine malo pokraj Ježininog gola
Poluvrijeme - Dinamo bolji i sigurno kontrolira utakmicu, ali nije ju još riješio
43' - Soudani sam s lijeve strane, no Čović mu se baca u noge i izbija loptu
41' - Fernandez blokiran u izglednoj situaciji
31' - Soudani izašao pred Čovića, prošao ga, ali Komorski je uspio izbiti u korner
18' - Mazalović puca glavom nakon kornera preko gola
10' - goool za Dinamo! Sjajna lopta Schildenfelda u prostor, Hodžić ju je ukrotio i sam pred Čovićem lako realizirao

9' - Dinamo ima posjed lopte na svojoj strani, ali još bez pravih prilika
1' - dvoboj u Zaprešiću je počeo

Kišom natopljeni teren u Zaprešiću ove će srijede svjedočiti dvoboju Intera i Dinama, u sklopu četvrtfinala nogometnog Kupa Hrvatske. Iako je bilo upitno hoće li se uopće igrati, sudac Vučemilović u dogovoru s kapetanima sat vremena prije početka susreta dao je 'zeleno svjetlo'.

Dinamo je tijekom priprema u Španjolskoj doživio tri poraza i djeluje ranjiv, posebno zbog brojnih ozljeda koje su ga pogodile. No, aktualni dvostruki prvak Hrvatske ostaje jasan favorit u ovom dvoboju.

Inter kojeg odlično vodi Samir Toplak nada se pak još jednom iznenađenju i pozitivnom rezultatu kakvog je ostvario prvi put ove sezone kad je igrao s Dinamom u Zaprešić, s obzirom da je susret završio 2:2.