TRIJUMF U TRI SETA

Čilić s autoritetom započeo obranu titule na US Openu!

31.08.2015 u 22:46

Marin Čilić svladao je u 1. kolu US Opena Argentinca Guida Pellu nakon dva sata igre rezultatom 6:3, 7:6(2), 7:6(3) te tako uspješno krenuo u turnir koji je osvojio prošle godine...

Najbolji hrvatski tenisač u prvom kolu je izvukao 25-godišnjeg kvalifikanta koji mu je pružio žestoki otpor, ali u ključnim trenucima nije bio na visini zadatka pa je Marinu pripala pobjeda za koju su mu trebala samo tri seta.

Marin je dobro otvorio meč i odmah napravio 'break' te sa 6:3 priveo prvu dionicu igre kraju. U drugom setu vodila se neizvjesna borba i o svemu je odlučivala 13. igra u kojoj je Čilić dominirao i s lakih 7:2 došao na korak do konačne pobjede. U trećem setu Pella je bio taj koji je imao 'break' i dugo vodio, ali kod 3:4 naš je tenisač vratio izgubljeni servis i ponovo je igran 'tie-break' u kojem je Marin došao do trijumfa rezultatom 7:3.

Čilić je u ovom meču imao 13 as servisa i dvije realizirane 'break' lopte od sedam prilika, uz 44 izravnih poena i 27 neprisiljenih pogrešaka.

U sljedećem kolu igrat će protiv pobjednika dvoboja između Donskoja i Pouillea.