ATP METZ

Dodig poveo ali i stao protiv Seppija

19.09.2012 u 15:01

Talijan Andreas Seppi, 28. tenisač svijeta i peti nositelj dvoranskog ATP turnira u Metzu, pobijedio je u 1. kolu našeg Ivana Dodiga 6:7(7), 6:3, 6:4

Bio je to treći ogled ovih igrača i treća pobjeda 28-godišnjeg Talijana. Dodig trenutno zauzima 112. mjesto na ATP ljestvici, a u Metzu je pretrpio 25. poraz ove sezone na ATP turnirima, uz 13 pobjeda.

U prvom setu je Seppi tri puta imao break-prednosti, ali se naš tenisač svaki puta uspio vratiti. U tie-breaku je Dodig poveo s 5:1, Talijan se vratio, stigao i do set-lopte, ali je ipak naš tenisač dobio tie-break s 9:7.

No, Seppi je bolje odigrao preostala dva seta, te nakon dva sata i 24 minute igre izborio plasman u 2. kolo. U trećem setu se Dodig vratio od 1:5 do 4:5, ali nije uspio napraviti potpuni povratak.

Dodig je zabio 11 asova, ali je svejedno čak osam puta izgubio svoj servis. Seppi je realizirao 8 od 13 break-lopti, a Dodig 6 od 14.

Zanimljivo da su njih dvojica počeli meč u trenucima kada je na ždrijebu u Londonu odlučeno da će talijanska reprezentacija ugostiti hrvatsku u 1. kolu Svjetskog kupa iduće godine, od 1. do 3. veljače iduće godine. Možda će tada Seppi i Dodig opet odmjeriti snage.

Podsjećamo, Ivo Karlović će u 2. kolu ovog turnira igrati protiv trećeg nositelja, Španjolca Marcela Granollersa.