SVE PO PLANU

Federer na Đokovića za finale Melbournea

25.01.2011 u 14:12

U Melbourneu su odigrana po dva muška i ženska četvrtfinalna ogleda u pojedinačnoj konkurenciji Australian opena

U najjačem dvoboju dana snage su odmjerili Novak Đoković i Tomas Berdych, no Čeh nije uspio pružiti pravi otpor trećem igraču svijeta. Opasan je bio tek u trećem setu, no Đoković je rezultatom 6:1, 7:6 (5), 6:1 došao do pete pobjede u šest ogleda. Dosad je Novak u pet mečeva izgubio samo jedan set, od Ivana Dodiga u drugom kolu.

Za finale prvog Grand slama sezone igrat će protiv branitelja naslova Rogera Federera koji je rezultatski uništio sunarodnjaka Wawrinku sa 6:1, 6:3, 6:3. Federer i Đoković sastali su se 19 puta, a Švicarac ima 13 pobjeda.

U prvom polufinalu ženskog turnira igrat će Kineskinja Na Li koja je bila bolja od Petković sa 6:2, 6:4, te prva igračica svijeta Caroline Wozniacki koja je svladala Talijanku Schiavone sa 3:6, 6:3, 6:3.

U preostalim dvobojima četvrtine finala snage će odmjeriti Nadal i Ferrer, te Murray i Dolgopolov u muškoj, te Radwanska i Clijsters odnosno Kvitova i Zvonareva u ženskoj konkurenciji.