SENZACIJA NA IGRAMA

Neymar i društvo ispraćeni s travnjaka zvižducima i uvredama

05.08.2016 u 10:17

Olimpijski nogometni turnir započeo je iznenađenjem. Domaćin Brazil je na otvaranju odigrao s Južnoafričkom Republikom samo 0:0

Brazilske zvijezde predvođene Neymarom s travnjaka su ispraćene glasnim zvižducima i uvredama. Naime, njihova olimpijska reprezentacija nije uspjela pobijediti autsajdera s afričkog kontinenta koji je uz to od 59. minute igrao s desetoricom, jer je drugi žuti karton zaradio Mothobi Mvala.

Brazil je dominirao, imao 20 udaraca, od toga sedam u okvir, par zicera, ali mreža hrabrog suparnika nije se zatresla i logičan epilog je bio bijes s tribina sa stadiona u Brasiliji.

Inače, posebno će se pamtiti promašaj Gabriela Jesusa koji je s par metara umjesto praznog gola pogodio vratnicu.

Dodajmo da je i druga utakmica u skupini između Danske i Iraka završila bez pogodaka.

Ovo nije jedino iznenađenje turnira jer je u skupini D Argentina izgubila 0:2 od Portugala. To je prvi poraz Argentinaca na olimpijskom turniru u 13 utakmica. Bili su neporaženi na OI 2004. i 2008. kada su osvojili zlato. U drugoj utakmici skupine D Hobnduras je slavio protiv Alžira 3:2.

U skupini C Meksiko je odigrao 2:2 protiv Njemačke i sva su četiri gola pala u drugom poluvremenu.

U drugoj utakmici skupine C Južna Koreja je sa 8:0 slavila protiv debitanta Fidžija.

U zadnjoj utakmici koja je igrana u četvrtak, Nigerija je u skupini B pobijedila Japan sa 5:4.