KAKAV POČETAK

Eduardo već u debiju zabio za Šahtar

07.08.2010 u 19:05

Skromno je najavljivao da se nada da će danas napokon debitirati u dresu Šahtara, a već u svom premijernom nastupu zabio je prvijenac za svoju momčad i izmamio pljeska na Donbass Areni u Donjecku. Bravo, Eduardo

Eduardo da Silva u najavi za ovu utakmicu rekao je da se nada nastupu i da će mu prvi ogled u novom dresu biti posebno urezan u sjećanje. S obzirom na to da je u njemu zabio i prvi gol, sasvim sigurno pamtit će ga cijelog života. Trener Mircea Lucescu pružio mu je priliku od prve minute, a hrvatski reprezentativac odužio mu se na najbolji način.
Eduardo je zabio za 2:0 Šahtara u 42. minuti utakmice protiv Sevastopola, koja se igra u sklopu petog kola ukrajinskog prvenstva. Asistent našem napadaču bio je Jadson, koji je ubacio loptu iz slobodnjaka s lijeve strane a Dudu ju je skrenuo glavom u gol. Na poluvremenu je Lucescu napravio dvostruku zamjenu, a u svlačionici je ostao Eduardo. Očito mu je bilo dovoljno za premijeru.

Do kraja utakmice Šahtar je zabio još tri gola i sa konačnih 5:0 deklasirao Sevastopol.