LIGA PRVAKA

Olić srušio United, Lyon pobijedio 3:1

30.03.2010 u 20:39

Pred nama su prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka. U utorak su na rasporedu utakmice u Münchenu između Bayerna i Manchester Uniteda te francuski derbi između Lyona i Bordeauxa

Kraj prvih utakmica četvrtine finala Lige prvaka.

Bayern - Manchester United 2:1

90' - gool za Bayern, OLIĆ!!!!!

Lyon - Bordeaux 3:1

90' - Makoun (Lyon) puca, no preslabo

Bayern - Manchester United 1:1

90' - Gomez se našao u stopostotnoj prilici, ali briljantni Van der Sar brani

89' - Lahm ubacuje, no Ferdinand u posljedni trenutak izbacuje loptu u korner.

88' - izašao je Pranjić a ušao je Timoščuk

86' - udarac Riberyja sa 20-tak metara, no Van der Sar lakoćom brani.

85' - izmjena kod Bayerna, izašao je Alitintop, a ušao je Klose

83' - prilika za United. Giggs je ubacio iz kornera, Vidić je bio najviši u skoku, no greda se psriječila za pogodak.

81' - izmjena kod Uniteda, izašao je Nani, a ušao je Giggs

79' - domaćini i dalje napadaju, ovog puta preko Govoua, ali njegov udarac je neprecizan.

79' - sasvim zasluženo su Bavarci došli do izjednačenja. U drugom poluvremenu domaćini igraju jako dobro i potpuno su nadigrali united u tom dijelu igre.

77' - gool za Lyon. Lisandro iz jedanaesterca povećava vodstvo Lyona na 3:1

76' - gool za Bayern. Franck Ribery iz slobodnog udarca izjednačuje na 1:1

Bayern - Manchester United 0:1

73' - prva izmjena i za momčad trenera Van Gaala, izašao je Müller, a ušao je Gomez.

Lyon - Bordeaux 2:1

71' - izmjena kod gostiju, izašao je Wendel a ušao je Jussie.

71' - Müller petom ostavlja za Olića čiji udarac brani raspoloženi Van der Sar

70' - prilika za Bordeaux, ali je udarac Wendela zaustavila greda.

70' - izmjena u redovima Uniteda, izašli su Carrick i Park, a ušli Berbatov i Valencia

68' - puca Pranjić, ali neprecizno

68' - opet prijeti Bordeaux, ovog puta preko Gourcuffa, no Lloris je opet na mjestu

66' - dvostruka izmjena kod domaćina. Izašli su Pjanić i strijelac Bastos, a ušli su Govou i Källström.

64' - klub iz Engleske uspio je smiriti igru Bayerna čiji su napadi malo otupjeli.

62' - gosti iz Bordeauxa sve više prijete i to preko Chamakha koji je postaje stalna opasnost po domaćeg golmana Llorisa

61' - Chamakh (Bordeaux) ponovno prijeti, ali je Lloris siguran

61' - nakon uvodnog pritiska od strane Bayerna, pao je ritam utakmice u Münchenu, mada domaćini i dalje imaju laganu premoć na terenu

58' - Gourcuff (Bordeaux) puca, ali pored gola

56' - u francuskom derbiju u deset minuta drugog dijela nije se događalo ništa vrijedno spomena. Prilika nije bilo

55' - Altintop je promiješao obranu Uniteda, pucao oštro, ali Van der Sar brani

53' - Bayern je u drugo poluvrijeme krenuo puno odlučnije. Za razliku od prvog dijela u nastavku su puno agresivniji.

50' - Müller puca, Van der Sar uz neke male poteškoće ipak brani

48' - Wendel (Bordeaux) puca no neprecizno

46' - nakon prilike Olića i Altintop je zaprijetio Van der Saru ali je njegov udarac otišao iznad gola

46' - furiozan početak domaćina. Ribery je odlično uposlio Olića koji iskosa sa desne strane puca, ali Van der Sar brani

Krenuo je nastavak utakmica u Münchenu i Lyonu

45' - kraj prvog dijela utakmica u Münchenu i Lyonu.

45' - Delgado (Lyon) šutira prema golu, no Carrasso brani

44' - Rooney glavom spušta loptu do Carricka koji puca snažno, ali direktno u Butta.

43' - čak devet udaraca na gol dosad su uputili igrači Lyona i Bordeauxa, od čega su domaćini uputili u okvir gola pet udaraca, a gosti četiri

42' - gosti iz Manchestera prijete iz kontranapada. Tako je Carrick pucao s vrha šesnaesterca, no braniči Bayerna odbijaju loptu u korner.

39' - Chamakh (Bordeaux) puca prema golu, no bez problema je obranio Lloris

39' - kakva prilika za United. Opet se Rooney našao sam pred golmanom Buttom, no ovog puta vratar Bayerna spašava svoju momčad i spriječava katastrofu.

36' - Olić i Ferdinand u skoku u petercu Uniteda, no sudac dosuđuje prekršaj hrvatskog napadača

35' - nakon drugog pogotka domaćini su dobili krila te sve jače pritišću goste

33' - Pranjić puca, ali Van der Sar brani

Lyon -Bordeaux 2:1

32' - gool za Lyon. Kombinacija Pjanića i Bastosa, a Brazilac je donio vodstvo domaćinima od 2:1

30' - Rooney puca iskosa s lijeve strane, ali Butt je na mjestu

Lyon - Bordeaux 1:1

30' - Chamakh puca, ali pored gola

28' - Bayern je u naletu. Momčad iz Münchena pokušava na sve načine ne bi li ugrozili gol Uniteda.

27' - velika prilika za Bayern. Ribery nabacio, lopta je došla na drugu stranu, vraćena u kazneni prostor Uniteda gdje je Olić bio prekratak i velika prilika za Bavarce je otišla u nepovrat

26' - igrači trenera Van Gaala u dosadašnjem dijelu utakmice nisu pokazali ništa zbog čega bi se mogli nadati izjednačenju.

25' - Gourcuff puca, ali golman Lyona Loris brani bez nekih poteškoća

23' - Bayern opet u ofenzivi, ovog puta preko Altintopa, no neuspješno

21' - Portugalac u redovima Uniteda Nani ove je večeri izuzetno raspoložen. Prolazi svojom desnom stranom i konstantna je opasnost po Bayern.

20' - Ribery puca s vrha šesnaesterca, ali neopasno za Van der Sara

19' - Bastos iz Lyona prijeti udarcem Bordeauxu, ali neprecizno

17' - opet opasnost za Bayern. Nani je izvozao domaću obranu, puca sa 11 metara, no malo pored gola

16' - prijeti United preko Rooneyja koji uspjeva pobjeći obrani Bayerna, no u posljednji čas mu braniči Bayerna ulaze u udarac

15' - igrači Bayerna su se izgledno oporavili od šoka te sve više napadaju na vrata Uniteda

Samo nekoliko minuta Lyon je bio u vodstvu. Gosti iz Bordeauxa uspjeli su izjednačiti preko Chamakha

12' - 1:1 Chamakh izjednačuje

10' - Olić radi pomutnju u obrambenom redu Uniteda, no nažalost Ola ne uspijeva napraviti nešto konkretno

Lyon - Bordeaux 1:0

8' - 1:0 Lyon poveo preko Lisandra, koji se odlično snašao u petercu Bordeauxa i nogom svladao golmana Carrassoa

8' - napokon su se i Bavarci probudili, tako je Lahm probio desnu stranu, pucao s lijeve strane, no neprecizno

Lyon - Bordeaux 0:0

6' - prvi korner na utakmici u Francuskoj. Udarac iz kuta izveo je Bastos iz Lyona, ali neopasno

6' - United je osokoljen ranim pogotkom napada, tako je Scholes puca s vrha šesnaesterca, ali neprecizno

3' - Cissokho izveo slobodnjak nakon što je srušen Gouffran, no nikakva prilika nije stvorena.

U prvoj akciji na utakmici Manchester je došao u vodstvo protiv Bayerna. Nani je nabacio s desne strane, Rooney se našao sam na pet metara od gola i nije mu bilo teško pogoditi za vodstvo Uniteda od 1:0