BUNDESLIGA

Bayer sredio HSV, Haliloviću malo minuta

10.09.2016 u 19:13

Nogometaši Herthe su pobjedom na gostovanju kod Ingolstadta 2:0 ostali jedina momčad uz Bayern koja je u prva dva kola njemačkog prvenstva ostvarila stopostan učinak

Pobjedu Herthi donijeli su Vedad Ibišević (8) i Julian Schieber (86).

Zahvaljujući 'hat-tricku' finskog reprezentativnog napadača Joela Pohjanpala (79, 90+1, 90+4), Bayer je u Leverkusenu s 3:1 svladao HSV, a Finac je dva pogotka postigao u sučevom vremenu. To je prilično snažno upozorenje za hrvatskog izbornika Antu Čačić i obranu naše reprezentacije, koja će se od Pohjanpala morati obraniti za mjesec dana u 3. kolu kvalifikacija za SP 2018.

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj je pobjedu svoje momčadi odgledao s klupe za pričuve, a Alen Halilović je za HSV igrao od 86. minute.

Wolfsburg je protiv Koelna na svom terenu uspio odigrati tek 0:0, a Josip Brekalo je dobio posljednjih deset minuta, međutim, nije uspio napraviti ništa značajno u tom vremenu koje mu je namijenio trener Dieter Hecking.

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač je sa svojim Eintrachtom na gostovanju u Darmstadtu držao bod do 90. minute, a onda je domaći 'jocker' s klupe Sandro Sirigu sjajnim lobom donio sva tri boda svojoj momčadi.

Iako je Borussia iz Moenchengladbacha izborila mjesto u Ligi prvaka i povela na gostovanju kod Freiburga pogotkom Hazarda (35), domaćin je u drugom poluvremenu preokretom došao do velika tri boda. Dvostruki strijelac bio je Maximilian Philipp (54, 88), a pobjedu je potvrdio Nils Petersen (88) uspješno izvedenim kaznenim udarcem.

Pogotkom Gvinejca Nabyja Keite u 89. minuti nogometaši RB Leipziga s minimalnih 1:0 svladali su favoriziranu Borussiju Dortmund u posljednjoj subotnjoj utakmici 2. kola njemačkog prvenstva.

Zahvaljujući toj pobjedi RB Leipzig se probio do petog mjesta na ljestvici na kojoj su jedine dvije momčadi s maksimalnim učinkom Bayern i berlinska Hertha.