12.06.2015 u 20:15

• +30

Kvalifikacijska utakmica za EP 2016., skupina H, 6. kolo, Hrvatska - Italija

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunić

Na Poljudu se igra kvalifikacijska utakmica za EURO 2016 između Hrvatske i Italije (20.45 sati). Tekstualni prijenos pratite na tportalu

HRVATSKA: Subašić - Srna, Vida, Schildenfeld, Pranjić - Rakitić, Brozović - Perišić, Kovačić, Olić - Mandžukić
ITALIJA:
Buffon - De Silvestri, Bonucci, Astori, Darmian - Parolo, Pirlo, Marchisio - Candreva, Pelle, El Shaarawy

Hrvatska – Italija
1:1

90+2' - kraj utakmice
90' - dvije minute sudačke nadoknade
89' - Srna je zbog grubosti zaradio drugi žuti, u sudačkoj nadokandi smo s igračem manje
80' - ni Rakitić s ruba šesnaesterca nema preciznosti u udarcu
77' - nakon dugo vremena Hrvatska je pokazala zube, Perišić je iz velike udaljenosti snažno opalio, no Sirigu (koji je zamijenio Buffona zbog ozljede) nije morao intervenirati
70' - nova prilika za Talijane, srećom El Shaarawy nije raspoložen, pucao je slabo u Subašića s 12-13 metara
67' - bomba Candreve srećom preko gola
60' - utakmica bi mogla pasti u drugi plan, a Hrvatska biti rigorozno kažnjena zbog kukastog križa na travnjaku
54' - Srnin slobodnjak završio je u živom zidu
50' - Rebić je pokušao pronaći Perišića, ali je talijanska obrana to u zadnji tren spriječila

45+1' - stopostotna prilika za Talijane, Pirlo je izbacio Candrevu koji izlazi pred Subašića desno iskosa, a hrvatski vratar brani
45' - tri minute sudačke nadokande
44' - Rakitić iz daljine nisko, za Buffona lagan posao
42' - Schildenfeld je uspio glavom u korner izbiti Pirlov ubačaj, opasno je bilo
36' - 1:1 - GOOOL - sudac je svirao penal, jer je navodno Mandžu udario loptu rukom, Candreva je nadmudrio Subašića panenkom

Candreva je zabio panenkom

32' - Talijani prijete, usamljeni El Shaarawy s desetak metara, ali po sredini, Subašić je to zaustavio
24' - lijepa situacija, Kovačić preslabo pucao
17' - nakon dva nezgodna ubačaja Pirla, uzvratila je Hrvatska, Perišić je probio čuvara na lijevoj strani, poslao loptu na pet metara, a Olić zamalo zakasnio, sjajna prilika
11' - 1:0 - GOOOL - dok su Talijani raspravljali sa sucem, Hrvatska je odigrala kontru, Rakitić je dao za Mandžukića koji nije mogao promašiti

Gol Mandže

11' - Talijani zabili, ali im je poništen gol zbog zaleđa, prema snimci izgleda da je pogodak regularan
7' - Buffon obranio penal Mandžukiću
6' - penal Astori je srušio Srnu
5'  - ništa uzbudljivo se nije dogodilo na početku, Hrvatska pritišće
1' - počela je utakmica
- na stadionu je oko 500 ljudi, po 75 osoba mogu prijaviti oba Saveza (u brojku uključeni igrači i stručni stožer), isto toliko gostiju može biti od UEFA-e, a novinara maksimalno 150, tu je i nešto redara

Hrvatska nogometna reprezentacija od osamostaljenja još nije izgubila od Italije, tri pobjede i četiri neodlučena rezultata.

Nažalost, susret u kojem bi 'kockasti' mogli napraviti ključan korak prema EURU igrat će se na praznom Poljudu zbog kazne koju je HNS dobio od UEFE.

Ovako je bilo na San Siru (1-1)

'Nama ova utakmica može donijeti puno u slučaju pobjede, no mislim je i remi pozitivan rezultat. Hoće li nas on zadovoljiti, znat ćemo tek na kraju utakmice', najavio je je hrvatski izbornik Niko Kovač.

'Najbolja stvar je da radimo i damo sve od sebe, no to je bolno. Bez dvojbe, ne sviđa mi se cijela situacija. Predsjednik Tavecchio je rekao svoje. Od mene se traži da radim i dajem sve od sebe da izborimo Europsko prvenstvo, te da i tamo damo naš maksimum. Moramo biti hrabri da ostvarimo svoj cilj. Radimo na tome da u Splitu odigramo veliku utakmicu', rekao je talijanski zbornik Antonio Conte.