BUNDESLIGA

Bourussia utjehu zbog Lige prvaka našla kod Hannovera

21.03.2015 u 19:08

Nakon ispadanja iz Lige prvaka Borussia Dortmund utješila se gostujućim trijumfom kod Hannovera 96 sa 3-2 u 26. kolu Bundeslige, dok su važne pobjede u borbi za ostanak upisali Freiburg i Stuttgart.

Dvostruki strijelac za Borussiju bio je Pierre-Emerick Aubameyang (19, 61), a jedan je dodao Shinji Kagawa (57).

Freiburg je na svom stadionu svladao Augsburg sa 2-0 golovima Jonathana Schmida (71) i Nilsa Petersena (84). Stuttgart je bio bolji od Eintrachta iz Frankfurta sa 3-1, no i dalje je na posljednjem mjestu. Eintracht je poveo u 51. minuti pogotkom Harisa Seferovića, ali je Daniel Ginczek (63, 66) sa dva gola u razmaku od tri minute donio preokret, a pobjedu Stuttgarta potvrdio je Alexandru Maxim u 80. minuti.

Što se tiče borbe za ostanak Paderborn je kod kuće protiv Hoffenheima odigrao 0-0, iako je zadnjih pola sata imao igrača više. Hrvatski napadač Srđan Lakić, koji je igrao svih 90 minuta za Paderborn, imao je dvije gol šanse. U 32. minuti Lakić puca glavom, ali lopta je otišla tik iznad grede, a u drugu priliku imao je u 80., ali je njegov udarac obranio vratar Baumann.

U petak je Hertha kao gost svladala Hamburger SV sa 1-0, a gol vrijedan tri boda postigao je Sebastian Langkamp u 84. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta za HSV, koji je i dalje u opasnoj zoni, dok je Ivo Iličević igrao do 64. minute za hamburški sastav.